banner153
banner230
banner203

 Serik’te gündem SİN-KAR
Serik Belediyesi’ne ait SİN-KAR şirketi için istenen sermaye artışıyla belediyenin borçlanma talebi meclis toplantısında reddedildi

Serik Belediyesi'nin Şubat ayı devam meclisi yapıldı. Başkan Ramazan Çalık'ın katılmadığı ve Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya'nın yönettiği oturumda bir önceki toplantıda da tartışma konusu olan belediye şirketi SİN-KAR'a yönelik sermaye artışı talebi görüşüldü. Şirketin gereksiz personel alımları ve Belek Plajı'ndaki mantıksız kiralamalarıyla ilgili tartışmaların yaşandığı mecliste, gündem maddesinin geri çekilmesi önerildi. Öneri, Ak Partili Ömer Gürler'in de destek verdiği MHP ve CHP gruplarının oylarıyla reddedildi.

Ömer Gürler ile MHP'li Mustafa Alkan ve CHP grup sözcüsü Faik Çıtak, şirketin genel anlamda zarar ettiği ve önlem alınması gerektiğini savunurken, özellikle seçimde partiye çalışan emekli kişilerin işe alınarak çalışmamalarına rağmen maaşa bağlandığını öne sürerek tepki gösterdi. Gürler, Ocak ayından itibaren işe alınan kişi sayısını sorarken, sermaye artırımı olması halinde işçi alımlarının devam edeceğinden endişe duyduğunu ifade etti. CHP sözcüsü Çıtak ise emekli kişilerin işe alınması yerine çalışacak gençlerin işe alınması gerektiğini önererek tepki gösterdi. Tartışmaların ardından SİN-KAR için istenen sermaye artışı ve borçlanma talebi oy çokluğuyla reddedildi. 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a