banner244

Türel ve Enç’e övgü dolu sözler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında partisinin Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç'in seçim çalışmalarına destek vermek için Antalya'ya geldi. Bir restoranda düzenlenen kahvaltı etkinliğinde basın mensupları ile bir araya gelen Mahir Ünal, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik etti. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, çok yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade ederek, Antalya’nın 19 ilçesinde Başkan Menderes Türel’le beraber çalışmalar yaptıklarını söyledi. Taş, “Son 22 gün başkan adaylarımızla durmadan yorulmadan gece gündüz çalışmalara devam ediyoruz. Teşkilatlarımızla sokak sokak, kapı kapı geziyoruz. Partimiz Antalya genelinde güzel bir havayı yakaladı. 31 Mart’ta olumlu sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.  Cumhurbaşkanımızın mitingi var, biz 17 Mart olarak duyduk. Netleşince paylaşacağız” dedi.

Enç: Antalya’ya yakışan bu
AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökcen Özdoğan Enç ise, arkalarında inanmış bir kadro olduğunu söyleyerek Muratpaşa'da mevcut kazanımları koruyarak bütün ilçede hizmeti eşit şekilde dağıtmayı planladıklarını belirtti. Enç, “Muratpaşa'da bir eşitsizlik var, biz bunu gidereceğiz. Çalışmalarımızda 24 saat artık bize yetmiyor. Mevcut Belediye Başkanı Ümit Uysal'a nezaket ziyaretinde bulundum. Şu ana kadar sıkıntılı bir süreç yaşamadık. Antalya'ya yakışan bu. Kimsenin ötekileştirilmediği bir Muratpaşa'yı beraber oluşturacağız. Kadınların bize büyük ilgisi var. Biz artık 'kadınlar çiçektir' sözlerinden sıkıldık. Biz artık karar mekanizmalarında yer almak istiyoruz. İnşallah 55 projemizi hayata geçireceğiz. Destek sizden hizmet bizden” dedi.

‘Türel’in vizyonunu biliyorum’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Muratpaşa Belediye Başkan adayı Gökçen Özdoğan Enç ile birlikte yıllarca beraber çalıştıklarını söyledi. Enç'in başkan olmasıyla Muratpaşa'ya kadın eli değeceğini söyleyen Ünal, "Büyükşehir'de Menderes Türel, Muratpaşa'da Gökçen Özdoğan Enç güzel bir çalışma yapacaklar" dedi. Başkan Türel’e ayrı bir parantez açan Ünal, “Menderes Türel’le mecliste beraber çalıştık. Vizyonunu biliyorum, gerçekten Menderes Türel’in gecesi, gündüzü, derdi, davası ve gayreti Antalya’dır. Antalya’yı nasıl bir dünya şehri haline getirebilirim diye düşünüyor. Türel’in Antalya’yla ilgili projeleri anlatırken gözlerinin nasıl ışıldadığını ve o projeleri gerçekleştirmek için nasıl hayal kurduğunu biliyorum. Türkiye için Antalya’nın ne anlama geldiğini de çok iyi biliyorum” diye konuştu.

‘Türkiye eskisi gibi değil’
Türkiye'de 1960'tan 2002'ye kadar 36 hükümet değiştiğini belirten Ünal, şöyle devam etti: "Eskiden hükümetler değişir dertler, sorunlar değişmezdi, sorunlar çözülmezdi. Millet de 'böyle gelmiş böyle gider' diye konuşurdu. Ama 2001'de Recep Tayyip Erdoğan çıkıp, AK Parti'nin kuruluş gününde, 'Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' dediği günden sonra Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. 2002'den itibaren sorunları çözmeye başladık. Bugün Türkiye'de 2002'deki sorunlardan bir tanesi kalmadı, 2003'te, 2004'de 2005'deki sorunlar kalmadı. Elhamdülillah sağlıkta, eğitimde, ulaşımda bütün sorunları çözdük. Bugüne kadar Türkiye'nin sorunlarını çözdük. Yahu 'şöyle olmuş böyle olmuş' diyorlar. 17 yıldan bu yana kadar sorunu çözen Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının Türkiye'de bundan sonra çözemeyeceği sorun yok. Yeter ki biz birlik olalım, beraber olalım. Kardeşliğimizi ve muhabbetimizi koruyalım. Bizim çözemeyeceğimiz sorun yok."

CHP’de değişen bir şey yok’
Türkiye’de sorun çözme kapasitesi olan tek siyasi hareketin şu an AK Parti olduğunu savunan Ünal, sözlerine şöyle devam etti: "Toplumsal ihtiyaç ve talepleri karşılamak, siyasetin asli görevidir. Burada şu soruyu sormak gerekiyor. ‘Sorun çözme kapasitesi olan, AK Parti dışında, Cumhur İttifakı dışında, CHP’nin veya diğer siyasi partilerin bir sorun çözme kapasitesi var mı?’ Yok. Televizyonlarda izlemişsinizdir, haberlerde görmüşsünüzdür. CHP’deki belediyelerde değişen bir şey yok. Bugün İstanbul’a baktığınızda, nasıl ki 1992-1993’te, çöp çukur, çamur, susuzluk, hava kirliliği vardı. Bugün İstanbul’da bakıyorsunuz, CHP'nin olduğu yerlerde hala çöpler sokaklarda duruyor.”

‘Kendi içinde kriz var’
“Kendi iç sorunlarını çözemeyen CHP’nin ülkeyi yönetmesi söz konusu değildir. Bugün AK Parti ile ilgili CHP’li olsun diğer siyasi partili olsun AK Parti’nin icraat kapasitesini sorduğumuzda hiçbir vatandaş AK Parti'nin yapabilirliğiyle ilgili bir endişe yaşamıyor. CHP'li seçmene soruyoruz, CHP’nin iktidar olmasını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi yönetmesi ister misiniz CHP’li seçmen kendi partisinin ülkeyi yönetemeyeceğini düşünüyor. Toplumsal gerçeklerini konuşuyoruz. CHP seçmeni, partisinin kendi iç çekişmelerinden rahatsız.” Dünyanın değiştiğini ancak CHP'nin değişmediğini belirten Ünal, “1990’dan bugüne kadar CHP’nin anlayışında bir değişiklik görmedim. Berlin Duvarı yıkıldı, Sovyetler Birliği dağıldı, şu an dünya yeni bir döneme geçti. Bundan yüzyıl önceki bütün bakış açıları, insanların evreni algılama biçimi değişti. Vallahi CHP değişmedi. Nasıl oluyor bilmiyorum ama CHP değişmiyor” ifadelerine yer verdi.

‘Milli güvenlik sorunu hale geldi’
Türkiye'nin birçok yerinde CHP'nin listelerinde HDP'liler olduğunu ileri süren Ünal, şöyle konuştu: "CHP listelerinde Kandil'de konuşma yapan aday da gördük. Beka meselesi dediğimiz şey bütün dünyada milli meseleler söz konusu olduğunda o ülkenin siyaseti tek yürektir, bizde hariç. Muhalefet iktidara alternatiftir, düşman değildir. 15 Temmuz'dan sonra CHP öyle bir dil kullandı ki çok ağır ifadeler var. CHP, FETÖ yargılamaları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) götürüldüğünde önce hukuki bir altlık yaptı. CHP Türkiye'nin terörle mücadelesinde de Türkiye'nin yanında durmadı, yalnız bıraktı. AB ve ABD'ye Türkiye'yi şikâyet etti. Suriye'de PYD'yi normal siyasi bir parti olarak gördü. CHP 'ne bekası' diyor. 15 Temmuz olmamış gibi, İskandinav ülkeleri gibiymişiz gibi konuşuyor. CHP son iki yılda aldığı pozisyonla milli güvenlik sorunu haline dönüştü."

‘Anlık takip ediyoruz’
Anket sonuçlarıyla ilgili olarak görüşü sorulan Mahir Ünal, dijital dönüşümün iyi okunması gerektiğini dile getirerek, İnternet coğrafyasının algıları, ilişkileri, iletişim biçimini temelden değiştirdiğini, dijital dönüşümün ilk etkisinin 2011 yılında Arap baharında ortaya çıktığını kaydetti. Ünal, “Türkiye’de 55 milyon sosyal medya kullanıcısı var. Anlık verilere ulaşıyor. Seçmen davranışına etki eden davranışlar haftalık, günlük değişiyor. Anket firması sahadan veriyi çektiği anda çekilen anın kanaatini gösteriyor. Biz dijital platformları anlık takip ediyoruz. İyi bir kampanya yürütüyoruz. Antalya'da şu anda iyi durumdayız, ama belirttiğim nedenlerden dolayı rakam vermek mümkün değil” dedi. 

Umut ÖZEN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a