banner153
banner230

Antalyaspor yeni model oluşumuyla alt sıralardan kurtulmak için canla başla mücadele etmeye devam ediyor. Bu amaçla geçtiğimiz haftalarda takımın saha içindeki iştahlı performansıyla, emeğinin karşılığı ilk defa galibiyete dönüştü. Bu performansa kayıtsız kalmayan taraftarlarımız, takım ruhunun bir üst seviyeye çıkarılması için tüm Antalyasporluları sosyal medyada Twitter üzerinde gerçekleştirilen #KenetlenAntalyasporlu etiketini yaklaşık 24 saat Türkiye gündemine taşıdı. Kaptan Zeki Yıldırım’ın Akhisar’da bıraktığımız 3 puan sonrasında takım ruhuna yönelik “14 oyuncu 14 karakter sonuna kadar mücadele” mottosu sinerjiye yönelik ilk adımdı. Nitekim taraftarlarımız da kaptanımızın başlattığı sinerjiye katkıda bulunmak adına kayıtsız kalmadı.

Son maça baktığımızda, rakip son haftaların formda ekibi Evkur Yeni Malatyaspor olmasına karşın, sahada Antalyasporluların diriliş mücadelesi vardı. Maicon’un yeniden takıma dönmesi hücum aksiyonlarına inanılmaz katkı sağladı. Emre Güral ve Deniz Kadah ileride rakibi yıpratıcı koşuları galibiyet adına önemliydi.

Defanstaki bireysel hatalar en aza indirilebilirse, istenilen seviyede bir takım sinerjisi oluşturulabilir. Bunun için defanstaki oyunculardan özellikle orta bölgede yer alan Diego, Celutska ve zaman zaman Chico ölü toprağını üzerlerinden atmaları gerekiyor. Kanatlarda rakipleri boğacak akınlarda Sakıb ve Nazım, enerjisiyle takıma pozitif katkı sağlıyor. Ayrıca yeni transfer Doukara ileri bölgede takıma fiziksel olarak çeşitlilik sağlamasına ek olarak oyunda stabil kalınan dönemlerde ihtiyacı giderebilecek tarzda oynuyor.

Antalyaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, kenardaki oyuncularımızdan optimum şekilde verim sağlayabilirse, basın toplantısında söylediği ilk 10 hedefine çıkmak zor değil.

İlerleyen haftalar şunu işaret ediyor Sinerji oluşturmak için takım ruhu ve camia olarak bütünlük sağlanması gerekiyordu. Antalyasporlu taraftarlarımız takıma karşı yalnızca sabırlı ve tek vücut destek olmalılar.

Takımın bu hafta zorlu bir İstanbul deplasmanı var. Kazanmak veya puan çıkarmak, Antalyaspor adına sürpriz değil.

Sporla kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a