banner244

Geride bıraktığımız hafta sonunu oldukça yoğun geçirdik.

Meslektaşlarım Mevlüt Yeni, Cafer Eser, Sibel Atasoy Aksoy ve Ahmet Öcal ile birlikte Cumartesi günü Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin 2018 Yılı Medya Başarı Ödülleri Yarışması için Alanya’daydık.

Öncelikle bizi jüri üyeliğine layık gören Alanyalı dostlara teşekkür ederiz.

Yoğun ve titiz bir çalışmanın sonunda adil bir şekilde seçimimizi yaptık. Hata yapmamak adına 6 saate yakın bir çalışma yürüttük. Sonunda dereceye giren eserleri belirledik ve isimleri Alanya Gazeteciler Cemiyeti yönetimine teslim ettik. Ödül alan, alamayan bütün meslektaşlarımı kutluyorum.

Seçim sonrası Pazar günü Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun oğlunun düğününe gitme hazırlıkları yapmaya başladık. Tam da o esnada üzücü haber tarafımıza ulaştı. Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı Menderes Türel’in annesi Serçin İnci Türel vefat etmişti. Programda değişikliğe gitmek zorunda kaldık. Malum ağabeyim, meslek büyüğüm, ustam, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nden üyemiz Menderes Türel’i bu zor gününde yalnız bırakamazdık. Apar topar Antalya’ya doğru yol aldık. Gelir gelmez de hem son görevimizi yerine getirmek hem de cenazeye gelen dostları ağırlamak için Muratpaşa Camisi’ne gittik. Camide bizi mahşeri bir kalabalık bekliyordu. Siyasiler, spor camiası, bürokratlar, devlet adamları, gazeteciler, sanatçılar, kısacası neredeyse herkes oradaydı. Ancak en çok dikkatimi çeken kişi kuşkusuz Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ti. Böcek’in 31 Mart’ta koltuğu devir aldığı Türel’in cenazesine gelmesi çok anlamlıydı. En ön safta namaza durması örnek teşkil edecek.

Cenaze töreni sonrası evlerimize döndük ve hayata kalan yerden devam ettik. Günlerdir merakla beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine odaklandık. Saatler 19.00’u gösterdiğinde Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun galibiyeti kesinleşti. Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım ise büyük bir olgunlukla kameraların karşısına geçti, rakibini tebrik etti. Birkaç dakika sonra bu kez İmamoğlu kameraların karşısına geçti. Son derece seviyeli ve olgun bir tutum sergileyen İmamoğlu, birlik, beraberlik, barış ve özgürlükten söz etti. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. O da iki aday gibi birleştirici bir dil kullandı, demokrasiden söz etti.

İşte özlediğimiz tablo buydu. Kavga ve sert söylemlerden bıkmıştık. Kucaklayan, birlik vurgusu yapan söylemlere özlem duyuyorduk. Bunun gerçekleşmesi hepimize rahat bir nefes aldırdı. Umarım bu böyle devam eder. Zira siyasi düşüncemiz ne olursa olsun hep birlikte Türkiye çatısı altında yaşıyoruz. Yani hepimizin gayesi daha güzel ve özgür bir Türkiye. Bunun en güzel örneği Türel’in en acı gününde ortaya çıktı. Başta Türel’in en büyük rakibi Muhittin Böcek olmak üzere her siyasi düşünceden insan o cenazede vardı. Sanırım bu da her şeyi özetlemeye yeter.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a