banner153
banner230

Antalyaspor, bu sezon çok sancılı bir dönem yaşadı.

Geçtiğimiz hafta Gençlerbirliği karşısında alınan galibiyet sonrası herkes derin bir ‘oh’ çekti, ligde kalma yolunda önemli avantaj elde etti.

Ancak, bu sevincimiz kursağımızda kaldı.

Neden mi?

Maalesef Antalyaspor’u siyasi mecralara çekmek isteyen bir kesim, takıma destek olmak yerine köstek olmayı seçti.

Hal böyle olunca yönetim sert bir açıklama yaparak “Antalyaspor’u siyasetin içine çekmeyin” mealinde bir açıklama yaptı.

Bu açıklama sonrası yukarıda sözünü ettiğim kesim, yanlarına başka siyasetçileri de çekerek dün oynanan Medipol Başakşehir maçına bilendi.

Stada gittiler, Antalyaspor’u desteklemek yerine sadece marş söyledi. Haliyle destek bekleyen futbolcuların da motivasyonu bozuldu. Tabi bozulunca ortaya çıkan sonuç da 2-0’lık yenilgi oldu.

Evet, İzmir Marşı hepimizin benimsediği ve yıllarca okulda gür bir sesle söylediği bir marştır. Ancak hiçbir zaman bunu siyasi malzeme olarak kullanmadık. Kullanmamalıdır da. Çünkü hepimizin ortak değeridir. Üzülerek belirtmeliyim herkes bizim gibi düşünmedi.

Buradan elbette bütün taraftarları suçlamıyorum. Gerçek taraftarlar maça gitmedi ve siyasi bir oyuna gelmedi. Gidenler ise takımın motivasyonunu bozdu ve Antalyaspor’u zor durumda bıraktı.

23 yıldır Antalyaspor’u takip eden ve iyi günde kötü günde yanında olduğum, başarısı için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen biri olarak “Siyasetiniz batsın” diyorum. Yeter artık çekin elinizi Antalyaspor’un üzerinden.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a