banner153
banner230
banner203

07’DEN ÇAĞRI

Antalyaspor’un cefakar taraftar gruplarından 07 Gençlik Başkanı Gürhan Güneyli, ‘sükunet için çağrımızdır’ başlıklı bir yazı yayımladı


Yardım bekliyoruz

Deplasman haklarının ellerinden alındığını belirten başkan Gürhan Güneyli, “Antalyasporumuzun zor zamanlar geçirdiği şu dönemde en çok taraftarına ihtiyacı olduğu bilinciyle önce Karabükspor iç saha maçında, daha sonra Konya’da deplasman tribününde armamızın yanında olmak istiyoruz. Ancak Konya İl Spor Güvenlik Kurulu’nun sezon başında almış olduğu kararla deplasman hakkımız elimizden alınıyor. Bu durumun ortadan kaldırılması için valimiz sayın Münir Karaloğlu’dan, Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Menderes Türel’den ve Antalyalı Milletvekillerinden yardım bekliyoruz” dedi.

 

Söz veriyoruz

Güneyli şöyle konuştu: “Bizler Konya’ya sadece takımımıza destek olmaya gitmek istiyoruz ve söz veriyoruz. Rakip tribünlerden küfür gelse dahi biz sadece takımımıza destek olmaya odaklanacak ve aynı tutumu 2’nci yarı Antalya’da oynanacak olan maçta da göstereceğiz. Bizim hiç bir Anadolu kulübü ile sorunumuz olsun istemiyoruz. Bize gerçek bir duruş sergileyerek gelen her tribün ile sorunlarımızı çözdük. Geçmişte Bursaspor ve Denizlispor örnekleri mevcut. Bu sebeple Konyaspor camiasının deplasman Yasağını ortadan kaldırtıp sükunet ortamında her şeyin normalleşmesi adına bu adımı atmasını bekliyoruz.”

 

Bu sezon ilk kez

Öte yandan, bu sezon ilk defa Antalyaspor taraftarları ve Antalyaspor’un bir oyuncusu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi. TFF resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle: Antalyaspor A.Ş. Kulübü’nün Bursaspor müsabakasındaki ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine, Antalyaspor A.Ş. Kulübü futbolcusu Sandro’nun aynı müsabakadaki ‘kural dışı hareketi’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca 30.10.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Özcan VARLI

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a