banner153
banner230
banner203

ADALET İSTİYORUZ

Hakem tatil etmişti
Bayanlar 1. Futbol Liginde sezon 2 maç dışında sona erdi. Eksik olan iki maçtan biri Gölcükspor ile Düvenciler Lisesi arasındaki erteleme maçı, diğeri ise Marmara Üniversitesi ile MedicalPark Antalyaspor arasındaki olaylı maç. 2 hafta önce oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilen maçla ilgili Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nun (AFDK) vereceği karar bekleniyor.

Kurul karar verecek
AFDK, olaylı maçla ilgili Antalyaspor Kulübü ve oyunculardan Kübra, Büşra ve Zeynep'in yanı sıra, ev sahibi takım Marmara Üniversitesi ile idareci Ali İhsan Ayar, oyuncular Zeri, Seyhan, Melike ve Selin'den savunma istedi. Kurul ayrıca, ev sahibi takım tarafından kaydedilen kamera görüntülerini de inceleyecek. AFDK, vereceği kararla Yalıspor'un ardından ligden düşen ikinci takımı belirleyecek.
Antalyaspor 3 puan önde
MedicalPark Antalyaspor, oynadığı son iki maçta Düvenciler Lisesi'ni 1-0, Trabzonspor'u da 3-2 yenerek 6 puan aldı ve 14 puana ulaşarak Marmara Üniversitesi'nin 3 puan önüne geçti. Marmara Üniversitesi ise 2 haftada 1 puan aldı. Federasyonun bu iki takımın son hafta maçlarını aynı saatte başlatmayıp, Marmara Üniversitesinin maçını 1 saat geç oynatması ise tepkiyle karşılandı.

Ne olmuştu?
Marmara Üniversitesi-MedicalPark Antalyaspor maçının 65. dakikasında ev sahibi takım 1-0 öndeyken, hakem Mehmet Yıldız Antalyaspor lehine faul atışı vermiş, atışı kullanacak olan Kübra Çalık topa dokunmadan Marmara Üniversitesi'nin 5-6 oyuncusu tarafından saldırıya uğramıştı. Olayın devam ettiği sırada Marmara Üniversitesi'nin idarecisi Ali İhsan Ayar ile Beykoz Belediyesi'nin görevlileri de sahaya girmişti. Olaylar üzerine hakem Mehmet Yıldız maçı tatil ettiğini açıklamıştı. Maçta görevli polis olmadığı için kavga büyümüş, ve olaylar durmayınca Antalyaspor'un teknik sorumlusu Necdet Erdoğan 155'i arayarak polis çağırmıştı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a