banner244
banner203

Antalya'da Judo zirvesi
Avrupa Tekvando Birliği'nin (WTE) Olağanüstü Yönetim Kurulu Toplantısı, Türkiye Tekvando Federasyonu'nun ev sahipliğinde Antalya'da bir otelde gerçekleştirildi. WTE Başkanı Sakis Pragalos ve Başkan Vekili Doç. Dr. Metin Şahin'in başkanlığındaki toplantıya IOC Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Erdener ve WT Başkanı Dr. Chungwon Choue katıldı.

Dünya Tekvando Başkanı Choue, WT'nin 45. yılı nedeniyle özel bir sunum yaptı. Sunumda tekvandonun tarihi ve son yıllarda kaydettiği gelişimden bahsedilirken; Choue, Türkiye'nin tekvandoda başarılı ülkelerden birisi olduğunu ve çok iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydetti. 

Tekvandonun olimpiyat oyunlarının önemli dallarından birisi olduğunun altını çizen Uğur Erdener, bu dalda yaşanan olumlu gelişmeleri memnuniyetle takip ettiklerini söyledi. Erdener, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin'in çalışmalarından ve elde edilen uluslararası başarılar nedeniyle kutladı.

Toplantıda gündemdeki konular değerlendirilirken,  Avrupa Poomsae ve Plaj Poomsae Şampiyonalarının Nisan ayında Türkiye'nin evsahipliğinde düzenlenmesine karar verildi. 
DHA
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a