banner244

Antalyaspor’dan CHP’lilere tepki
banner246

Siyaset üstü bir makam
Meclis toplantısı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından “Antalyaspor atkısı takıp tribüne gitmekle Antalyasporlu olunmuyor” sözleriyle eleştirilen CHP'li üyelere bir tepki de Antalyaspor yönetiminden geldi. Bugün Hasan Subaşı Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyaspor'un Antalya’nın ortak sevdası olduğunu ve siyaset üstü bir marka olduğunu belirtti. Süğlün ayrıca, Antalyaspor’u büyük ölçüde rahatlatacak olan bir sabit gelir kaynağını engellemeye çalışan zihniyeti anlayamadıklarını belirtti.

Bizi çok üzdü
Süğlün, “Antalyaspor yönetimi olarak, takımımızı içinde bulunduğu ağır mali yükten kurtarmak için gecemizi gündüzümüze katarak, dünya kenti Antalya’mızın dünya markası kulübünü yaratmaya odaklanmışken, özellikle sabit gelir projelerimizin engellenmeye çalışılmasını üzüntü ile takip ediyoruz. Stadımız yapılırken de benzerini gördüğümüz girişimlerin son örneği maalesef yine karşımıza çıktı. Antalyaspor’umuza sabit gelir sağlayacak olan plan değişikliği kararı Büyükşehir Meclisi’nden oy birliği ile geçmesini beklerken, ‘oy çokluğu’ ile geçmiştir. Bizleri üzen, plan değişikliğine verilen ret oylarıdır” dedi.

Anlamamız mümkün değil
Demircikara Mahallesi'nde bulunan ve meclis oylamasına konu alanın Antalyaspor Kulübü Derneği’ne ait olduğunu ve bir kısmının Antalya Büyükşehir Belediyesine hizmet alanı olarak bağışlandığını belirten Süğlün, “Bağışlanan kısım dışında kalan alan Antalyaspor Kulübü Derneği tarafından, benzin istasyonu olarak işletilecektir. Bunun kanuna aykırı hiçbir yanı yoktur. Buna rağmen Antalyaspor’umuzu büyük ölçüde rahatlatacak olan bu sabit gelir kaynağını engellemeye çalışan zihniyeti anlamamızın mümkün olmadığının altını çizmek isteriz. Antalyaspor hiçbir şahsın malı değil, Antalya’nın ortak sevdasıdır” ifadelerini kullandı.

Hafriyat tepkisi
Süğlün ayrıca son günlerde kamuoyunda bir belediye başkan adayının ismi kullanılarak ‘Seçilirse hafriyat dökme işinden para almayacak’ sözlerine de tepki gösterdi. Antalyaspor tarihinin en uzun süreli sabit gelir kaynağı haline gelen hafriyat dökme işinden gelen gelirin amatör spor branşlarına aktarıldığını belirten Süğlün, “Antalyaspor tarihinin en uzun süreli sabit gelir kaynağı haline gelen hafriyat dökme işine göz dikenlerin olduğunu da şaşkınlık ve ibretle izlemekteyiz. Bir büyükşehir belediye başkanı adayımızın adını kullanarak ‘Seçilirse hafriyat dökme işinden para almayacak’ söylemlerine rağmen bu adayımızın bu söylentiyi henüz yalanlamamış olmasını endişe ile takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

Destek çağrısı
Antalyaspor’un sabit gelir projelerine karşı duruş sergileyen herkese tepkilerinin sert şekilde devam edeceğini dile getiren Basın Sözcüsü Murat Süğlün, “Dik duruşumuzu bu tavırlarından vazgeçene dek sürdüreceğimizi belirtmek isteriz. Bu anlamda camiamızı da bize destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Özcan VARLI

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a