banner153
banner230
banner203

BURASI TAM  BİR CENNET!

Gelecekten umutlu

Antalyaspor’da teknik direktör Leonardo Araujo, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nden basın toplantısını düzenledi. Takımın başında çıktığı iki maçta iki mağlubiyet aldıklarını hatırlatan Leonardo Araujo, mağlubiyetlerden gelecek adına pozitif kazanımlar çıkardıklarını kaydetti.

Ligde hak ettikleri yere gelmek için çalışmaya devam ettiklerini belirten Leonardo Araujo, “Gelecekte pozitif ve başarılı bir sonuç elde edeceğiz” dedi. İyi oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduklarını belirten Brezilyalı çalıştırıcı, “İlk olarak takımı bu potadan çıkararak, üst sıralarda olmak için gayret göstereceğiz” dedi.

Sorun yok

“Antalyaspor’a sezonun başında değil ilerleyen haftalarda geldim” diyen Leonardo, “Bu da adaptasyon sorunu getiriyor. Başta başlamış olsaydım bu süreci çabuk atlatır ve takıma hakim olurdum. Bu süreci çabuk atlatmak için birlikte çalışıyoruz ve pozitif şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Eto’o ile Nasri arasında ne saha içinde ne saha dışında herhangi bir sorunun olmadığını kaydeden Leanordo Araujo, “Göztepe maçında takımın oyunu gereği Nasri geride, Eto’o ileride oynadı. Nasri’nin defansa destek vermesini istedim. Doğal olarak aralarındaki pas trafiği azalıyor. Kesinlikle aralarında bir sorun yok” dedi.

İlk defa yaşıyor

Leonardo şöyle konuştu: “Hiçbir futbolcu sahaya kaybetmek için çıkmaz. Bu tür oyuncular ve benim gibi insanlar maçı kazanmak ister. Birçok takım çalıştırdım ama buradaki arkadaşlık ve oyuncu grubunun iletişimi hiçbir takımda bu kadar güzel değildi. Burası tam bir cennet. Şampiyonlar Ligi’ni kazanan takımlar dahil böyle bir ortam yoktu.” Çalıştırdığı hiçbir takımın küme düşme potasında yer almadığını kaydeden Araujo, “İlk defa başıma geliyor. Bu da baskıyı arttırıyor. Bu oyuncularla ligde 17. sırada olmayı hak etmiyoruz. Bu baskıyı kaldıracak oyuncularımız var” diye konuştu.

Sandro söz verdi taraftardan memnun


Göztepe maçında Sandro’nun kırmızı kartla oyun dışı kalmasını da değerlendiren Leanordo Araujo, sakatlıktan gelen oyuncuların oynama eksikliğinden dolayı böyle hatalarının olabildiğini, kendisinin böyle hataların bir daha olmayacağının sözünü verdiğini aktardı. 

Taraftarın maça ilgisinden ve takımı ateşlemesinden memnun olduğunu dile getiren Araujo, takımın camianın istediği seviyeye en kısa zamanda geleceğini vurguladı.
Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a