banner153
banner230
banner203

DSİ iddiası

Antalya'ya yapılması planlanan yeni stat için farklı bir bölge öne sürüldü. 40 bin kişilik stadın, DSİ 13. Bölge Müdürlüğü'nü de içinde bulunduran alanda yapılacağı, 'ısrarla' belirtiliyor

Müjdeyi Başbakan verecek
Antalya'ya stat yapılacak mı, yapılmayacak mı, yapılacaksa nerede yapılacak, kapasitesi ne olacak sorularının yanıtları ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Son iddia, öncekilerin tamamını unutturacak cinsten. Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın, Antalya'ya stat yapılması ile ilgili kesin talimat verdiği, hatta anlaşmanın yapıldığı ve ilk fırsatta bu müjdenin Başbakan tarafından verileceği belirtiliyor.

40 bin kişilik stat ve salon
İddialara göre, Antalya'ya yapılacak olan stat 40 bin kişilik. 2016 Avrupa Futbol şampiyonası için hazırlanan projedeki stadın aynısı. Ayrıca bununla da yetinilmeyecek, yanına bir de spor salonu yapılacak. Bu tesislerin yeri ise ne 100. Yıl, ne dokuma alanı. Her iki bölgenin de hukuksal sorun yaratacağından hareketle, DSİ 13. Bölge Müdürlüğünü de içinde bulunduran hazine arazisinde kesin karar verildiği iddia ediliyor.

Zeytinköy de alternatif
Bu güne kadar hiç adı geçmeyen arazi ile ilgili çalışmanın başladığı ifade ediliyor. Ayrıca, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Antalya'da olduğu dönemde yapılan ziyarette, söz konusu tesis için Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Zeytinköy'de uygun bir arazi olduğunun ifade edildiği, stat için bu bölgenin de alternatifler arasında tutulabileceği belirtildi. Son karar Başbakan'ın Antalya mitingine kadar verilmiş olacak.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a