banner244
banner203

Emir büyük yerden

Yeni stat gündemde
M.Park Antalyaspor taraftarları, Fenerbahçe maçında stat ihtiyaçlarını pankartlar, dövizler ve sloganlarla bir kez daha açık bir şekilde ifade etti. Açılan pankart ve dövizlerde Başbakan Recep Tayip Erdoğan'dan kente modern bir stat yaptırması istendi. Taraftarların bu yöndeki eylemlerinin önümüzdeki haftalardaki maçlarda da devam edeceği bildirildi. Başkan Hasan Akıncıoğlu ise hükümetin Antalya'ya modern bir stat yapmayı gündemine aldığını açıkladı.

Genel Müdür talimat aldı
Akıncıoğlu, 'Dolmabahçe'de yapılan kulüpler birliği toplantısında Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 9 ile daha stat yapılacağını ve bu illerden bir tanesinin Antalya olacağını bildirdi. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları öncesinde Erzurum'a yaptığımız gezide Antalya'ya yapılacak stadın gündemlerinde olduğunu söyledi. Akgül, Başbakan Erdoğan'ın kendisine bu yönde talimat verdiğini söyledi' dedi.

Başbakan'ın bilgisi var
Akıncıoğlu, 'Dolmabahçe toplantısının bir bölümünde statlar konuşuldu. Başbakan Erdoğan, Antalya'nın stat eksikliğini bildiğini söyledi. Biz de kentin bir stada ihtiyaç duyduğunu söyledik. Antalya'da yapılamayan bir stat olduğunu, kentin stat beklentisinin olduğunu, spor altyapısı ve futbol turizmi açısından modern bir stadın ihtiyaç olduğunu kaydettik. Sayın Başbakan da Antalya'ya stat yapımının gündemlerinde olduğunu kaydetti' diye konuştu.

İnşallah sözde kalmaz
Akıncıoğlu, 'İnşallah bu sözler havada kalmaz ve stadımız bir an önce yapılır. Kentin bu yönde çok büyük beklentisi var. ޞehir merkezine yakın, toplu taşıma araçları menzilinde, modern bir stat istiyoruz. Mevcut stadımız da çok iyi ancak yolların yeterli olmaması, toplu taşımanın olmaması sıkıntı yaratıyor. Antalya'da stat yapılacak uygun araziler var. En kısa zamanda bu arazilere kentimize yakışacak bir stat yapılmasını istiyoruz' şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a