banner153
banner230
banner203

İHANETİ AÇIKLADI

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, Eto’o’nun Konyaspor’a gidişinin perde arkasını anlattı. Bulut, “Eto’o’yu Antalyaspor’a kazandıran ekip, Konyaspor’a götüren ekiptir” diyerek isim vermeden eski başkan Gültekin Gencer’i işaret etti

Geniş katılımlı toplantı

Antalyaspor’da başkan ve yöneticiler basın mensuplarıyla Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde bir araya geldi. Toplantıya Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, Asbaşkan Şefik Öz, Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı, Altyapı Sorumlusu Sezgin Özer ve Yönetim Kurulu Üyesi Güray Kanan katıldı. Önemli açıklamalarda bulunan başkan Cihan Bulut’un Konyaspor’a transfer olan Samuel Eto’o ile ilgili sözleri dikkat çekti. Göreve geldikten sonra sıkıntıları aşmak için çok çaba harcadıklarını ifade eden Bulut, “Sıkıntılarımız vardı. Sıkıntıları aşmak için pazar günleri dahil gece gündüz çalıştık. Çok zor bir dönemde, zor bir göreve talip olduğumuzu biliyorduk. Göreve talip olduğumuzda bize ateşten gömlek giydiğimizi söylediler. Göreve seve seve talip olduğumu bir kez daha söylüyorum. Antalyaspor’un mevcut durumlarındaki sıkıntılarını çalışarak şeffaf yönetim sergileyerek aşacağımızı düşünüyorum. Mühim olan zoru başarmaktır. Biz yönetim olarak kulübe emek veren bir yönetim sergiliyoruz. Başkan olarak tüm görüşmeleri ve transferleri hocalarımız ve ekibiyle görüşerek yapıyoruz” dedi.

71 dava dosyası

Geçmişe çok bakmayan ve geçmiş dönemdeki sıkıntıları olan herkese seslenen Bulut, “Biz şunu söylüyoruz. Antalyaspor ile ilgili bir hesabı ve alacağı olan varsa ağaçtaki yapraklara assın ve ilk rüzgarda savrulup toprağa gömülüp gitsin. Hiç kimsenin Antalyasporla ilgili en ufak dışarıda hesaplaşma yönteminde olmasına müsaade etmeyiz” diye konuştu. Transfer döneminde de sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Cihan Bulut, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Belki çok istediğimiz transferleri transfer engellerinden dolayı son günlere bıraktık. 71 tane davalık dosyamız var. Bir tanesi Giray Kaçar’ın dosyasıydı ve 2,5 milyon TL olarak parasını ödeyerek transferlerimizi yaptık.” Başkan Bulut, “Biz iyi niyetli ve samimi olarak çalışıyoruz. Amacımız Antalyaspor’a çalışmak. Şahsi reklamlarımız olsun gibi asla ve asla bir yönetim değiliz. Her şeyi yönetimde konuşuyoruz. Konuştuklarımız mutabakatla sonuçlandırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Göreve geldikten sonra yönetim kurulu olarak 25 milyonun üzerinde para bulduklarını belirten Cihan Bulut, “Borç ve finans yapımız ayarlanmak üzeredir. Projelerle ilgili önümüzü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel açmıştır. Ellerinden geleni yapacaklarını söylemişlerdir. El birliğiyle Antalya’da yaşayan gerek siyaset yapan gerek diğer kişiler olsun Antalyaspor’u hak ettiği yere ulaştıracağız” dedi.

Alanyaspor’a teklif ettik

Ara transfer döneminin son gününde Atiker Konyaspor’a giden Eto’o transferine de açıklık getiren Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, “Eto’o dünya yıldızı bir oyuncu. Biz Antalyaspor’a yaptığı katkıdan dolayı kendisine teşekkür ettik. Kalması konusunda görüşmelerde yaptık, fakat yılsonuna kadar bizim oyuncumuzdu, ısrarlı bir şekilde 2 yıl daha sözleşme uzatmak istedi ve finans yükü oldukça kulübümüze artık ağır gelmeye başladı. Her ayın belli bir gününde parasını almak istiyordu. Eşitlik ve adalet sistemiyle onu birkaç gün geciktirdiğimiz zaman bunu kabul etmeyeceğini açıkça söyledi. Hatta asbaşkanımız Şefik Öz kendisiyle özel konuşmalar yaptı. Daha önceden verilmiş bir söz olduğunu kendisi ifade etti. Açıkça söylemek gerekirse ben Eto’o’ya teşekkür ettim. Şunu çok açıkça söyleyebilirim; Antalyaspor’umuza kazandıran ekip, Konyaspor’a götüren ekiptir. Bir boşlukta özel görüşmelerle gerekli mutabakatlara varmışlar. Ben hatta en son gün Eto’o’nun sözleşmesini imzalamayacağımı söyledim. Çok sert davrandım menajerine. Yırtıyorum dedim. Eto’o'nun menajeri telefona sarılarak, birini aradı ve ‘Baba başkan sözleşmeyi imzalamıyor’ dedi. Ben de o kişiyi aradım, ‘Ayıp ediyorsunuz’ dedim. Antalyaspor hepimizin, Cihan Bulut yarın burada olmayabilir. Antalyaspor herkesin üzerinde ve kalıcı bir kurumdur. Kimseyle kavga etmeyecek ve kimseyle de problem olmayan bir kulüp olması lazım. Antalya’dan gideceği için Allah’a ısmarladık demek için bizi aradı dediler. Bu beni üzdü. O saatlerde biz 'mutlaka Antalyaspor’dan gitmek istiyorsan başka bir takıma gidebilirsin' dedik. Alanyaspor’a teklif ettik. Biz teklif ettik. 'Ben Konyaspor’a söz verdim' dedi. Belli bir rakam hesabıma ‘dekontu da gösterdi’ 750 bin Euro para almış. 650 bin Euro menajeri para almış. Bize de toplam bıraktığı para 2,1 milyon Euro. 500 bin Euro bizden alacağı vardı. 300 bin Euro bir dönem önceden verilmiş olan bir karşılıklı sözden alacağı vardı. Toplamda 2,1 milyon Euro gibi bir para bıraktı” ifadelerini kullandı.

Nasri ile 1,2 milyon Euro’ya anlaştık

Nasri konusuna da değinen başkan Bulut, “1,2 milyon Euro'ya anlaştık. Helalleştik. 200 bin Euro parasını peşin verdik. Geri kalanını taksitlendirdik ve oradan da kulübümüz ciddi bir borç yükünden kurtuldu diyebilirim” ifadelerini kullandı. Ali Şafak Öztürk zamanında ödenmeyen hiçbir borcun olmadığını dile getiren Cihan Bulut, bankalara olan borçlarının 205 milyon civarında olduğunu dile getirdi. Bulut, “Artı faiz, artı başka gelen dosyalar hariç gelir kaynaklarımız da olacak. Aylık 1 milyon Euro civarında azalma oldu. Önümüzdeki birkaç projede kulübe ciddi kaynaklar sağlayarak gelecek dönemlerle ilgili farklı projelerimiz var. Borcun sistemle finansal yöntemlerle dönmesi. Kaç para verirsek o parayı almak kaydıyla kulübe para aktarımı yapıyoruz. Helali hoş olsun diyen arkadaşlarımız var” dedi.

Tepkiye cevap verdi

Galatasaray maçında bazı yönetim kurulu üyelerinin ellerinde Galatasaray poşetlerinin olmasıyla ilgili gelen tepkilere de Cihan Bulut, şu şekilde cevapladı: “Poşet ile ilgili biz Galatasaray maçında İstanbul’daki şirketimizle buluştuk. Tek araçla maça gittik. Protokol girişinde Galatasaray’dan bir arkadaş karşıladı. Ve kendi yerlerine çıkardılar. Bize orada yemek ikramında bulundular. Orada güzel bir sohbetimiz oldu. Çıkışta yemekten çıkarken Galatasaray başkanı sporun centilmenlik olduğunu söyledikten sonra hediyeler verdi. Kapının çıkışında da yönetim kurulu üyelerimiz bize poşet hediye etti. Arkadaşlarımız ya biz bu poşeti kabul etmiyorum demeliydi. Ya da taşımalıydı. Arkadaşlarımızın yaşadığı sadece buydu. Orada başka da bir şey yoktu. O poşet alınmasıydı çok büyük haksızlık olurdu.”

El Kabir’in bileti kesiliyor mu?

El Kabir’in taleplerinin olduğunu söyleyen Antalyaspor Asbaşkanı Şefik Öz, “Bu konuda hocamızın önemli bir tutumu var. Kalibresi becerisi ne olursa olsun hepsine eşit yaklaşmak adına hiç kimseye ayrıcalık yapmayacağını beyan ediyor. Ekstra taleplerle ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz. Hocamızın verdiği rapor doğrultusunda yönetim kurulu olarak karar vereceğiz. El Kabir’in dertleri bitmiyor. Gittikçe artan taleplerde bulunuyor. İdare etmekle sorumluyuz. Takımımıza kazandırmak performanslarını artırmak için kulüp ilkelerinden taviz vermeden davranıyoruz” şeklinde konuştu.

Şifa ÇİÇEK
Fotoğraflar: Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a