banner153
banner230
banner203

Işığı gördük

Türkiye kazandı
FIFA Yönetim Kurulu, Zürih'te bugün yapılan toplantıda, 2013 yılında düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya ޞampiyonası'nda Türkiye'nin ev sahipliğine karar verdi. Son elemeye kalan Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni geride bırakarak turnuvanın ev sahipliğini kazanan Türkiye'nin dosyasında, aralarında Antalya'nın da bulunduğu 10 şehir ve 13 stada yer verildi.

Garanti verdiler
Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan, tarihi bir gün yaşandığını ifade ederek, 'Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Spor Bakanımız ve GSGM Genel Müdürümüz olmak üzere hükümetimizin verdiği garantiler çok etkili oldu' dedi. Adaylık dosyasında ayrıca, turnuvanın düzenleneceği kentlerin valilikleri ve belediyeleri de garanti mektubunu imzaladı.

En geç 2013
Resmi açıklama yapılmasa da, ulaşım ve konaklama avantajları göz önüne alındığında maçların bir kısmının Antalya'da oynanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Statlardan birinin Mardan olacağı, diğerinin yenilenecek olan Atatürk Stadı veya yeni yapılacak bir stat olacağı ifade ediliyor. Böylece en geç 2013 yılında Antalyaspor, maçlarını şehir merkezinde oynayabileceği bir stat kazanmış olacak.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a