banner241
banner237
banner203

Jübile maçında da affetmedi

Muay Thai denince gerek ülkemizin gerekse de Antalya’mızın gururu olan Mehmet Aygün, geçtiğimiz günlerde profesyonel sporculuk kariyerini jübile maçıyla tamamladı. Nusret Öncü Fight Club organizasyonunda İstanbul’da gerçekleşen jübile maçı özel bir televizyon kanalında canlı yayınlandı. Son maçındaki rakibi olan Surinam asıllı Hollandalı sporcu Guilermo Patrick Bloklan’a acımayan Mehmet Aygün, ikinci rauntta ayağı sakatlanmasına rağmen rakibini 3 raunt sonunda yenmeyi başardı. Mehmet Aygün böylece profesyonel kariyerini 15 galibiyet ve 3 mağlubiyetle tamamladı. 30 yaşında 82 kiloda çıktığı son maçında dahası jübile maçında da galip gelmesini bilen Mehmet Aygün ülkemizi de gururlandırdı.

Eğitmen olarak devam

Halen Milli Takım antrenörü olan Mehmet Aygün, bundan sonrası için de çalışmalarına devam edeceğini, bu sporun gelişmesi ve büyümesi için elinden geleni gerek milli takımlar gerekse de bireysel olarak öğrenci yetiştirerek devam ettireceğini belirtti. Aygün,“Benim spora sevdam küçük yaşlarda başladı, sporla tanışmadım, sporla doğdum. Bugün belki profesyonel kariyerim bitti ama bu demek değil ki spordan ve de özellikle Muay Thai’den kopacağım. Asla böyle bir şey olmayacak, zaten halen dahi öğrencilerim var ve onları çalıştırıyorum, turnuvalara hazırlıyorum. Bir tanesi okular arası gençlerde şampiyon oldu. Artık kariyerime hoca, eğitmen olarak devam edeceğim” dedi.

Geleceğe hazırlıyor

12 Türkiye, 5 Turnuva, 5 Bölge Şampiyonluğu, 3 Avrupa, 1 Dünya 3’üncülüğü bulunan Milli gururumuz Aygün’ün unutamadığı şampiyonlukların başında ise 2007 Muay Thai Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonluğu geliyor. İşte böylesi başarılara imza atmış olan Mehmet Aygün, jübile maçı sonrası atıldığı ticaret hayatına daha doğrusu spora yatırım yapmaya devam edeceğini belirterek sözlerini şöyle noktaladı; “Ticari hayata atıldım, salonum var. Şimdi salonumla daha çok ilgileneceğim. Tabii ki bu sürede yine kendimi hazır tutmaya devam edeceğim. Milli takım antrenörlüğüm devam ediyor. Bilgilerimi milli takıma aktarmaya devam edeceğim. Salonumdaki yetenekli çocukları yetiştiriyorum onları geleceğe hazırlıyorum onları kendimden daha iyi birer sporcu yapmak istiyorum. Dünyayı takip ediyorum eğitim konusunda. Bildiğim ve öğrendiğim çalışmaları öğrencilerime aktarıyorum. Bunlar benim bundan sonraki misyonumum olacak.”

Dilek BOZKURT ÖZGENÇ

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a