banner153
banner203

Kafkas: Artık yeni bir sistemimiz var

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, U19 Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe ile birlikte Antalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki bir otelde gazetecilere açıklamalarda bulundu. U17 ve U19 milli takımlarının Avrupa Şampiyonası için birinci turu geçtiğini söyleyen Tolunay Kafkas, “Amacımız; Avrupa kupalarına ve dünya şampiyonalarına katılacak jenerasyonlar hazırlamak. Bu turnuvada da şu anda gruptan çıkmayı garantiledik, son maçımızdan da Allah'ın izniyle galip ayrılıp, grup lideri olarak birinci torbadan girmek istiyoruz” dedi.

Değişen bir sistem

U19 Milli Takım Teknik Direktörü Vedat İnceefe ve ekibine teşekkür eden Tolunay Kafkas, genç milli takımda sistemin değiştiğini anlattı. Tolunay Kafkas, “Genç milli takımda değişen bir sistem var, amacımız ve ilkelerimiz var. Şimdiye kadar olmamış yeni şeyler deneyeceğiz. Özellikle 14 yaşından başlayacak, 17'ye gelecek sonra tekrar 14'ü alıp silsileyle takip edecek ilkelerimiz ve amaçlarımız doğrultusunda da milli takımlar bir oyun planı ve şablonun içerisinde oynama gayreti içerisinde olacak” diye konuştu.

Elit oyuncular var

Amaçlarının genç oyuncu gelişimine önem vermek, bu oyuncuları A Milli Takım'a çıkarmak olduğunu anlatan Kafkas, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendi içimizdeki birtakım sorunlar var. Önce bu sorunları halletmek lazım. Yeni bir model yaratmak zorundayız. Bunlar Avrupa'da yapılan, bilinen şeyler ve Türkiye'de de çok kolay yapılacak şeyler. Her yaş grubuna gidiyoruz. Elit oyuncular var. Bizim önceliğimiz elit genç oyuncu bulmak, onları yetiştirmek. Kulüplerde yetişip milli takımlara gelmesini sağlamak. Bu çocukları, birtakım değerler çerçevesinde A Milli Takım'a göndermek”

Hedef lider çıkmak

Vedat İnceefe de hedeflerinin Manavgat'ta oynanan U19 Avrupa Şampiyonası 13'üncü Grup'taki son maçta Slovakya'yı yenerek 9 puanla lider olarak eleme grubundan çıkmak olduğunu belirtti. İnceefe, “Bizim rakiplerimiz, Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika. Bunlar bizden 1 adım önde olduğu için aynı torbadan katılıp, en azından altımıza alacağımız takımlarla iyi bir mücadeleyle elit turdan çıkmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası, oradan da dünya kupasına gitmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz bu” dedi.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a