banner153
banner230
banner203

KONGRE ERTELENDİ LEONARDO AYRILDI

Antalyaspor’da bugün hareketli saatler yaşandı. Önce Leonardo istifa etti, ardından olağanüstü genel kurul ertelendi. Son olarak açıklama yapan dernek ve vakıf yönetimi, mevcut yönetimin arkasında olduğunu belirtti.

Futbolcularla vedalaştı
Antalyaspor'da ileri bir tarihe ertelenen 'seçimli olağanüstü genel kurul' öncesi teknik direktör Leonardo Araujo görevinden ayrıldı. Ligin 7'nci haftasında alınan kötü sonuçlar sonrası Rıza Çalımbay'ın Antalyaspor ile yollarını ayırmasının ardından göreve getirilen Leonardo Araujo, dün sabah yapılan antrenman öncesinde futbolcularla vedalaşarak kulüpten ayrıldı. Leonardo’nun futbolculara başkan Ali Şafak Öztürk genel kurulda yeniden aday olmayacağı için görevi bırakma kararı aldığını söylediği öğrenildi.

Resmi açıklama yapıldı
Kırmızı beyazlıların cumartesi günü oynayacağı Gençlerbirliği maçı öncesinde yaşanan bu gelişme kafalarda soru işareti bıraktı. Öte yandan Teknik Direktör Leonardo Araujo'nun görevi bırakmasının ardından kulübün resmi internet sitesinden kısa bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Teknik direktör Leonardo Araujo ile yollarımız karşılıklı anlaşarak ayrılmıştır. Kendisine, bugüne kadar kulübümüze verdiği katkılarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki spor yaşantısında başarılar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Mevcut yönetimle devam
Antalyaspor A.Ş.’nin hisselerinin yüzde 36’sına sahip olan Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay ise, Antalyaspor A.Ş. kongresinin neden gerçekleşmediğini yapılan basın toplantısı ile açıkladı. Uluğkay, “Kulübümüz bir evrim geçiriyor, dernek vakıf ve divan icra kurulu olarak toplanıp karar aldık. Antalyaspor A.Ş.’nin görevinin başında olduğu konusu değerlendirip, olağanüstü genel kurulun yapılmaması ve mevcut yönetimin devam etmesi gerektiği kararına vardık. Puan durumundaki yerimiz iyi değil ama bu durum geçicidir. Sıkıntılarımızı kısa zamanda aşacağımıza inanıyoruz. Bir genel kurulun olmasını arzu etmiyoruz. Yönetim kurulu istifa etmediği için olağanüstü genel kurulun yapılmasını uygun görmedik. Yönetimin arkasındayız. Ali Şafak Öztürk ile görüştük, konuyu izah ettik ve bu toplantı ondan sonra yapıldı.”

Yönetim görevinin başında
Antalyaspor A.Ş’nin hisselerinin yüzde 56’sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır da, Antalyaspor A.Ş. kongresinin neden gerçekleşmediğini yapılan basın toplantısı ile açıkladı. Tanır, “Şu anda mevcut yönetim istifa etmedi görevinin başında. Bir seçim kararı aldı. Bugün gerçekleşebilirdi ama bizler oturduk konuştuk. Antalyaspor’un bulunduğu şu durumda mevcut yönetimin devam etmesinin uygun olacağını söyledi. Biz de genel kurula katılmayarak bu genel kurulu yapmadık. Antalyaspor’un menfaatleri doğrultusunda bunu yaptık. Burada yapılması gereken, Antalyaspor futbol takımının oynayacağı önemli bir Gençlerbirliği maçı var ona kenetlenmemiz lazım. Sadece futbol değil, tüm branşlarda daha iyi organize edilebilmesi için mevcut yönetimin devam etmesinin uygun olacağını düşündük. Devam etmeleri yönündeki kararlılığımızı hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.
ANTALYASPOR KULUBU DERNEGI BASKANI NAFIZ TANIR ILE ANTALYASPOR VAKFI BASKANI VE DIVAN ICRA KURULU BASKANI DUNDAR ULUGKAY, ANTALYASPOR'UN OLAGANUSTU SECIMLI GENEL KURULUNUN IPTAL EDILDIGINI ACIKLADI.(FOTO:TOLGA YILDIRIM/ANTALYA-DHA)
ANTALYASPOR KULUBU DERNEGI BASKANI NAFIZ TANIR ILE ANTALYASPOR VAKFI BASKANI VE DIVAN ICRA KURULU BASKANI DUNDAR ULUGKAY, ANTALYASPOR'UN OLAGANUSTU SECIMLI GENEL KURULUNUN IPTAL EDILDIGINI ACIKLADI.(FOTO:TOLGA YILDIRIM/ANTALYA-DHA)

Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a