banner153
banner230
banner203

Küçük yelkencilere Türel’den sertifika

Antalya Yelken ve Deniz Sporları İhtisas Kulübü'ne (AYDİK) konuk olan Başkan Menderes Türel, temel yelkencilik eğitimini başarıyla tamamlayan küçük yelkencilere sertifikalarını verdi. Yelkenciler, çalışmaları başlayan Boğaçayı Projesi'nin tamamlanmasını sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, içinde yelken yarışları düzenlemeyi planladıklarını söyledi. AYDİK tarafından Başkan Türel'e, üzerinde 'Eşsiz Boğaçayı Projesinde Büyükşehir Belediyesine hep destek tam destek' yazan, Boğaçayı Projesi tamamlandığında yapacakları yelken yarışlarının davetiyesi verildi.

Denizle barıştırmak

“Antalya ve Antalyalıyı denizle daha çok bir araya getirmek en büyük hedefimiz” diyen Başkan Türel, “Antalya'da yaşayan bütün vatandaşlarımızı daha çok denizle nasıl haşır neşir hale getiririz, nasıl sıkı bir yaşam biçimi haline dönüştürürüz meselesi hiç gündemimizden çıkmıyor. Antalya-Kemer arasında deniz otobüsleriyle toplu ulaşım sağlıyoruz. Antalya'yı denizle barıştırmaya çalışıyor derken denize yönelik yatırımlarımızı da hiçbir şekilde ihmal etmiyoruz. Konyaaltı Sahil Projesi inşaatı başladı. Yat limanı projelerine kadar hatta kruvaziyer liman projelerine kadar birçok deniz yatırımının proje çalışmalarını sonlandırdık. İnşai faaliyetlere de yavaş yavaş başlama dönemine giriyoruz” dedi.

Deniz Kelebekleri’ne yer

Konyaaltı Sahil Projesini haziran ayına kadar tamamlamayı planladıklarını belirten Türel, “Orada da hemen varyantın altında AYDİK'e çok daha güzel bir tesisi inşallah armağan etmeyi planlıyoruz. İnşallah biter bitmez sizi hep birlikte yeni mekanınıza taşıyacağız. Ve denizdeki kelebeklerimize daha güzel imkanlar sunacağız” dedi. Sporla uğraşan çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu kaydeden Türel, “Gençlerimize çok daha iyi imkanlar sunmamız gerekiyor. Onların gelecekte çok iyi sporcular olması gerekiyor. Ben de kendi çocuklarımı mümkün olduğunca spor yaptırmaya çalışıyorum. Çocuklarımızı spora teşvik konusunda çok güçlü bir şekilde destekleyelim” ifadelerini kullandı.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a