banner153
banner192
banner203

Nefes kesen gala

Türkiye Muay Thai Federasyonu ve Urlu Kardeşler tarafından organize edilen Muay Thai Altın Kemer Galası, Muratpaşa Kent Meydanı'nda gerçekleştirildi. Türkiye, Azerbaycan, İran ve Almanya'dan 24 şampiyonun mücadele ettiği gala'da kıran kırana mücadeleler yaşandı. Gecede 6 farklı siklette sporcular Altın Kemer'in sahibi olmak için mücadele ettiler. Muay Thai'de Dünya ve Avrupa Şampiyonu olmuş sporcuların mücadele ettiği geceye sporseverlerinde ilgisi bir hayli fazlaydı.

Kemer sahiplerini buldu

Kıran kırana ve bir hayli heyecanlı geçen mücadeleler sonunda Büyük Erkekler 60 kg'da Azerbaycan'dan Toğrul Mikailov, Büyük Erkekler 81 kg'da Namık Rahmatulev, Büyük Erkekler 63,5 kg'da Kadir Bilim, Büyük Erkekler 91 kg'da Mehmet Mıstık, Büyük Erkekler 70 kg'da Telman Süleymanov ve Büyük Erkekler 67 kg'da Turan Gafarov Altın Kemer’in sahibi oldu.

Kıran kırana mücadele

Ayrıca gecede mücadele eden bayan sporcularında müsabakaları Antalyalı sporseverler  tarafından merakla izlendi. Gecede Büyük Bayanlar 60 Kg'da Kübra Karabağ, Büyük Bayanlar 60 Kg'da Remaysa Ateş, Büyük Bayanlar 50 Kg'da Hatice Nalbant, Büyük Bayanlar 63,5 Kg'da Emine Müdüroğlu, Büyük Bayanlar 50 Kg'da Damla Aksaç ve Büyük Bayanlar 70 Kg'da Öznur Caner rakiplerine karşı üstünlük sağlayarak birinci oldu.

Adrenalin dolu gece

Muay Thai Milli Takım Baş Antrenörü Yasin Urlu, “Federasyonumuzla birlikte ortaklaşa düzenlediğimiz Altın Kemer Galası'nda branşlarında Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları bulanan Türk sporcularımız yine kendileri gibi başarıları bulunan Alman, Azeri ve İranlı sporculara karşı kıran kırana bir mücadele sergiledi. Antalyalı sporseverlerin ilgisi bizleri mutlu etti. Sporseverlere oldukça heyecanlı ve keyifli bir gece yaşattığımızı düşünüyorum” dedi. Gecenin sonunda Kepez Kaymakamı Hamdubbal Suphi Özgödek tarafından antrenör, hakem ve sponsorlara plaket takdim edildi.

Ramazan BOZCA


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20