banner153
banner230
banner203

Nefesler tutuldu

Antalya'da, ilk kez 22- 25 Şubat'ta düzenlenecek Tour of Antalya, dünyaca ünlü bisikletçileri ağırlayacak. UCI'nin 2018 takviminde 2.2 kategorisinde 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan Tour Of Antalya'da 20 ülkeden 25 takım ve 175 sporcu mücadele edecek. Yarış, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bisiklet Federasyonu, AKRA - Barut Hotels desteğiyle yapılacak. Organizasyon, yüzlerce amatör bisikletçinin katılacağı AKRA GranFondo Antalya yarışıyla sona erecek. Malezya, Avusturya, İtalya, Almanya ve İsviçre'nin de aralarında yer aldığı 20 ülkeden sporcuların yer aldığı ve 4 gün sürecek etkinlikte, Antalya'da 'Bisiklet Festivali' coşkusu yaşanması hedefleniyor.

Sporun da başkenti
Yarışın tanıtım toplantısında Tour of Antalya ve GranFondo Antalya ile ilgili teknik bilgiler konuşuldu ve kupa, forma lansmanı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilki düzenlenecek ve dünyaca ünlü bisiklet sporcularını ağırlayacak organizasyonun uluslararası bisiklet birliğinin takvimindeki yer aldığını anlattı. Yarışta 20 ülkeden 175 sporcunun mücadele etmesinin organizasyonun büyüklüğünün göstergesi olduğuna değinen Türel, şunları kaydetti: "Turizmin ve tarımın başkenti olarak markalaşan şehrimizi sporun da başkenti olarak markalaşmasına gayret ediyoruz. Buna benzer organizasyonları ne kadar artırırsak Antalya'nın marka değerine katkıda bulunuruz”

Farkındalık yaratacak
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise kentte turizmin çeşitlendirmeye ihtiyaç olduğunu söyledi. Antalya markasını güçlendirmek için alt markalara ve farklıklara ihtiyaç duyulduğuna değinen Vali Karaloğlu, "Antalya markasını tamamlayacak, güçlendirecek önemli bir alt markanın başlangıcını yapıyoruz. Tour of Antalya hem Türkiye'de hem dünyada bilinen organizasyona dönüşecektir. Çok sayıda takımın temsil edilmesi önemli ama amatörlerin halkın katılacağı bisiklet kullanımında farkındalık yaratacağı için Granfondo'yu önemsiyorum" dedi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a