banner153
banner230
banner203

Nereden nereye
Mehmet Özdilek, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdürürken, asıl hedeflerinin kulübün geleceğiyle ilgili olduğunu söyledi. Özdilek, 2008-2011 arasını özetlerken sırada tesis ve stadın olduğunu kaydetti.

Her sene ilerliyoruz
2008'de geldiği ilk günden bugüne kadar geçen sürede Antalyaspor'da her şeyin çok değiştiğini kaydeden MedicalPark Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 'Hedeflerimiz olan sportif anlamda istikrarlı, saygınlığı olan, kurumsal anlamda hamleler yapan ve daha iyi ekonomiye sahip bir kulüp yapısına kavuştuk. Gün itibariyle borcu olmayan bir kulübüz. Futbolcu kalitemiz de her geçen sene artıyor' ifadelerini kullandı.

Geleceği yatırım
Altyapıya gereken önemi veremediklerini kabul eden ancak bunun asıl nedenini tesis eksikliğine bağlayan Özdilek, 'Antalya'da futbol diğer Anadolu kentlerindeki kadar ön planda değil. Okullara giderek Antalyaspor sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Bugünü kurtaramayız belki ama geleceği kurtarma adına gayret gösteriyoruz. Daha güçlü bir taraftar kitlesine sahip olursak, tesislerimiz de olur, stadımız da' diye konuştu.

Fedakarlık bekliyoruz
Tesis için projenin hazır olduğunu, sadece idari anlamda beklemede olmak zorunda kaldıklarını kaydeden Mehmet Özdilek, 'Umarız süreç hızlanır ve önce tesislerimiz ardından stadımız yapılır. Antalya'nın tek stadı olan Mardan'da oynamaktansa şehir merkezinde kendi stadımızda oynamayı tercih ederiz. Fakat bu sene de Mardan Stadına gideceğiz ve birkaç sene taraftarımızdan fedakarlık bekliyoruz' dedi.

Avrupa'yı düşünüyoruz
2008 yılında ligin dibine demir atmış bir takımla ve ağır ekonomik şartlarla yola çıktıklarını hatırlatan Özdilek, 'Sayın Başkan ve yönetimle uyumlu bir şekilde çalışarak bu güne geldik. Dipten gelen bir takımız. Bu yükselişi yaşamak için hiçbir şeyimiz hazır değildi. 2-3 yıl içinde Avrupa'ya düşünür duruma geldik. Bugün Antalyaspor şampiyonluğa oynayan ekiplere deplasmanda yenildiğinde eleştirilen bir takım oldu' ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a