banner153
banner230
banner203

Okullar Ligi başlıyor

Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Okullar Ligi’ projesinin 2017- 2018 sezonu başlıyor.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi'nin 2016-2017 sezonu tanıtım toplantısı Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Nikah Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Mutlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Hami Dorul, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Özbek, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Yavuz Gürhan, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.


Masa tenisi branşı da olacak

Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Mutlu, her yıl artan öğrenci sayısıyla Okullar Ligi'nin büyüyerek devam ettiğini belirtti. Mutlu, "Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, oryantring branşlarının yanı sıra bu yıl masa tenisi branşını da dahil ettik. Her yıl olduğu gibi öğrencilerimizin malzeme tedarikleri gerçekleştirilecek, okullardan öğrenciler alınacak, gıda ve sıvı takviyeleri yapılacak. Katılım gösterdikleri branşlar ölçüsünde toplarımız ve antrenman yeleklerimiz temin edildi" dedi.

 

Büyükşehir’e teşekkür

Gençlerin akademik eğitimin yanında ruhen, bedenen dengeli yetişmeleri için spora büyük önem verdiklerini kaydeden Hami Dorul ise şunları kaydetti: "Her öğrencimiz bir branşta spor yapsın istiyoruz. Geçen sene okul sporlarında 140 bin lisanslı öğrencimizle Türkiye çapında 5. sırayı aldık. Büyükşehir Okullar Ligi ile geçen sene 4 bin öğrencimiz daha spor yapma imkanı buldu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kötü alışkanlıklardan korunmanın en güzel yolu da spordur." 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a