banner153
banner230
banner203

 Satrançta hedef  1 milyon sporcu
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, ülkede 495 binin üzerinde olan lisanslı sporcu sayısını 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki Starlight Convention Otel'de düzenlenen Satranç 2015 Türkiye Kupası'nda 60 il ve KKTC'den 418 sporcu mücadele etti. 31 Ocak'ta başlayan Türkiye Kupası'nda kategorilerinde başarılı olan ilk 20 sporcuya toplam 30 bin lira para ödülü dağıtıldı. Ayrıca ilk 9 sporcu 2015 Türkiye Şampiyonası'nda oynama hakkı elde etti. Türkiye Kupası, dün oynanacak final maçları ve ödül töreniyle son buldu.

500 bine az kaldı
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Türkiye Kupası'nın her yıl olduğu gibi bu yıl da görkemli ve heyecanlı geçtiğini söyledi. Türkiye Kupası'nın, Türkiye Şampiyonası'nın ön ayağı olduğunu anlatan Gülkız Tulay, federasyon olarak son yıllarda ülke geneline yayıldıklarını aktardı. Tulay, "Türkiye'de lisanlı sporcu sayısıyla federasyonlar arasından ilk sıradayız. 495 binin üzerinde lisanslı sporcuya sahibiz. 500 bin sporcuya çok az kaldı. Hedefimiz oldukça çok yüksek. 1 milyon hedefliyoruz" dedi. 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a