banner153
banner230
banner203

ޞifo'dan inciler

Hedef tutmadı
Envar Eğitim Kurumları'nda öğrencilerin karşısına çıkan Mehmet Özdilek, kendisine önemli hedefler koyarak bugünlere geldiğini, öğrencilerden de hedeflerini belirleyip asla vazgeçmemelerini istedi. Özdilek, Antalyaspor'un bu sezonki performansını da değerlendirerek, 'Sezonun bitmesine daha 1 karşılaşma var ama bizim istediğimiz puana ulaşamadığımız bir gerçek. Buna rağmen daha önce belirlediğimiz planlı bir yolda yürüyüşümüze devam ediyoruz' dedi.

Arada kaldık
14 oyuncu transfer ettikleri için sezon içinde zaman zaman zorlandıklarını ifade eden Özdilek, 'Asıl handikabımız fikstürümüzdü. ޞu anda şampiyonluk için puan puana giden iki takımın arasında kaldık. Fener'le oynayan ertesi hafta bizimle, bir sonraki hafta Trabzon'la oynadı. Arada kıstırılacak tek takım olarak bizi gördüler ve bize karşı her takım farklı oynadı' dedi. Özdilek, 'Bu sezon yapacağımız transferler, takımlarında sürekli oynayan oyuncular olacak. Kadroyu zenginleştirip kalitesini yukarı taşımak istiyoruz' dedi.
Transferde ipuçları
Bazı oyuncularla ilgili ipuçları da veren Özdilek, 'Hafta sonu yurt dışında oyuncu izledik. Bir sonuca varınca kamuoyu ile paylaşacağız. Necati ise bu sene de takımda kalacak. Çünkü zaten 1 yıllık daha sözleşmesi var. Musa Nizam için kararı lig bitince vereceğiz. Her teknik direktör kadrosunda en iyi oyuncuları görmek ister ama bu bir süreç. Transferin en önemli boyutu maliyettir. Belki Quaresma gibi yıldız isimleri alamayız ama içimizden yıldızlar çıkarabiliriz' ifadelerini kullandı.

Tesis öncelikli
Önümüzdeki sezon tesisleşme ile daha yakından ilgileneceğinin altını çizen Özdilek, '3 yıl önce su alacak paramız yokken bugün 30 milyon TL borç ödemiş, üçüncü şahıslara borcu kalmamış bir kulüp haline geldik. Kurumsal yapısı oturmuş bir Antalyaspor yaratıyoruz. Önümüzdeki sezon tesisleşmeye daha çok ağırlık vereceğiz. 2013 U20 Dünya ޞampiyonasının bir ayağının Antalya'da yapılacak olması nedeniyle devlet stadı yapacaktır. Biz kendi tesisimize ağırlık verelim' dedi.

-ÖZEL HABER-

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a