banner153
banner192
banner203

Sözde değil özde Antalyasporluyuz

Geçtiğimiz yıl 14 madalyayla takım halinde Kırkpınar’dan şampiyon dönen Büyükşehir Belediyesi ASAT Güreş Takımı, bu yılda hayli umutlu. 100 yakın Büyükşehirli sporcunun Edirne sokaklarında Antalyaspor formasıyla gezmesi takdir topladı.

 
Sporcularına da aşıladı

Antalyaspor’a yaptığı yatırımla spor kamuoyunun büyük alkışına alan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor sevgisini sporcularına da aşıladı. Bu yıl düzenlenen 656’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılan Büyükşehir Belediyesi ASAT Güreş Takımı, zorlu maçlar öncesi Edirne’de tarihi ve turistik yerleri gezdi. Yaklaşık 100 sporcu ile Kırkpınar güreşlerine giden Büyükşehirli güreşçiler, burada her fırsatta Antalyaspor adını duyurmak için çalışıyor.

 

4 yıldır tekrarlanıyor

Edirne sokaklarını Antalyaspor formalarıyla dolaşan Büyükşehir Belediyesi ASAT Güreş Takımı sporcuları, Mustafa Kemal Karaboğa önderliğinde bu yıl da şampiyonluk hedefliyor. Büyükşehir, geçtiğimiz yıl 14 madalyayla takım halinde şampiyonluk ipini göğüsleyerek Antalya’nın gururu olmuştu. “Sözde değil özde Antalyasporluyuz” diyen güreş koordinatörü Mustafa Kemal Karaboğa, “Antalya’nın çocuklarıyız. 4 senedir Edirne Sarayiçi’nde Antalyaspor formalarıyla dolaşıyoruz” dedi.

 

Hedef şampiyonluk

Bu davranışlarının diğer takımlarca da örnek alındığını belirten Karaboğa, “Özellikle güreşler için Antalya’dan gelenler bu durumumuzu çok beğeniyor ve alkışlıyor. Biz burada hem Büyükşehir’in, hem Antalyaspor’un hem de Antalya’nın adını duyurmak istiyoruz. Başkanımız Menderes Türel’in destekleriyle Antalya’ya en iyi sonuçla döneceğimize inanıyorum. Sporcularıma olan güvenim tam. Geçtiğimiz yıl gösterdiğimiz başarıyı bu yıl da tekrarlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Özcan VARLI

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner212