banner244
banner203

Stat için kaynak yokmuş

100. yıl davalık
CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün, Antalya Atatürk Stadyumu'nun durumu ve yeni stadyum çalışmaları ile ilgili soru önergesini, Devlet Bakanı Faruk Özak yanıtladı. Özak, 100. Yıl Spor Kompleksinde yapılması planlanan ve maliyeti 170 milyon TL olduğunu belirttiği spor tesisinin sözleşme hükümlerinin yerine getirilmemesi dolayısıyla oluşan zararın giderilmesi için davalık olduğunu hatırlattı.

Özak: Kaynak yok
Özak, ortada kalan çukurun doldurulması konusunda, yargı sürecinin devam etmesi nedeniyle herhangi bir işlem yapılamadığını da kaydetti. Özak, 'Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yatırım bütçesinin bu denli büyük projeleri karşılayacak düzeyde olmaması nedeniyle yurt genelinde bu tür tesisler taşınmazlardan elde edilen değer karşılığı yaptırılmaktadır. Antalya İli'nde de aynı yöntem uygulanmıştır' dedi.

Hesabı sorulacak
Özak'ın yanıtını değerlendiren Çöllü ise, 'Antalya, Türkiye'de geliri giderinden fazla olan 3-5 ilden biridir. 2009 yılında bütçeye net katkısı 700 milyon TL'nin üzerindedir. Böylesine bir katma değer yaratan, Türkiye'nin gözbebeği ilimize, size aktaracağımız kaynağımız yok denmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Antalya modern spor tesislerini hak etmektedir. Antalya halkı bu haksızlığın hesabını soracaktır' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a