banner244
banner203

Yer gösterin, stat yapalım

Hem Büyükşehir Belediyesi'nde hem Antalyaspor'da yönetici olan Bülent Yıldırım, 'Antalyaspor'un ihtiyacı olan stat için projemiz de hazır, kaynağımız da. Yeri göstersinler, kazmayı hemen vuralım' dedi.

İlk kez Manşet'e açıkladı
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaşım A.ޞ. Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Yıldırım, Akdeniz Manşet Gazetesi'nin geleneksel 'Kuru Fasulye Günü'nde yaptığı özel açıklamada, Antalyaspor'un en büyük eksiği olan stat konusunda müjdeyi verdi. Yıldırım, 'Antalyaspor'un ihtiyacı olan stat için 2 buçuk ay önce başlattığımız çalışmayı noktaladık ve elimizde artık somut bir proje var. Maddi kaynağı da hazırladık. Tek eksiğimiz, stadın yapılacağı yer' dedi.

Proje ve maddi kaynak hazır
Belediyenin imkanlarıyla hazırlatılan projenin ve yaratılan maddi kaynağın, ancak Antalyaspor'un ihtiyacına yanıt olacak 14-15 bin kişilik butik bir stat için yeterli olduğunu anlatan Yıldırım, 'Asıl ihtiyaç, sadece Antalyaspor'un değil, Antalyamızın ihtiyacı olan, uluslar arası organizasyonların yapılabileceği büyüklükteki bir tesis. Biz kendi projemiz de olsa, daha büyüğü de olsa katkı koymaya hazırız. Bu bizim değil, Antalya'nın projesi. Bu stadın yapılması için önüne dar bir görüşün geçmesine izin vermeyelim' dedi.

Destek gelirse, proje büyüyecek
Hazırlanan projede 20 bin kişilik bir stadyum, 5 bin kişilik spor salonu, 2 bin 500 kişilik kapalı, olimpik yüzme havuzu, 5 açık basketbol sahası ve 5 tenis kortu bulunuyor. Ancak belediyenin kaynağıyla bu projeden sadece stadyum, o da 14-15 bin kişilik kapasiteye indirilerek yapılabiliyor. Ankara'dan veya farklı kamu kurum ve kuruluşlarından destek gelmesi halinde bu projenin tamamı hayatı geçirilebilecek. Bülent Yıldırım'ın açıklamalarının tamamını Cuma günü Akdeniz Manşet'te okuyabilirsiniz.

foto gale

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a