banner153
banner230
banner203

YILMAZ’IN VASİYETİ!

Karanlık yıllar

Antalyaspor A.Ş. kongresinde eski Başkan Ali Şafak Öztürk’ün ardından en etkili konuşmayı Antalyaspor A.Ş.’de geçmişte ikinci başkanlık yapmış olan ve yine geçmişte Vakıf başkanlığı yapan Ali Yılmaz gerçekleştirdi. Yılmaz, “2013-2016 dönemleri arasında özellikle son 1-2 yılı karanlıktı ve kulüp adeta batma noktasına ilerliyordu. Her ne kadar yetkili organları uyarsak da, elimdeki bilgileri paylaşmak için yoğun çabalar sarfetsem de çok dikkate alınmadık ve tam tersine hakaret ve iftira ile karşı karşıya kaldık” dedi.

İncelediler mi?

Yılmaz, “Malum karanlık dönemin ardından sayın Ali Şafak Öztürk göreve geldi ve kulübün geriye dönük harcamalarını ortaya çıkardı. Bizlere belgesi yok konuşuyor diyenlerle mahkeme dosyalarında belgeleri görebilirlerdi. Acaba açıp, incelediler mi? İşin komik tarafı bize belgesi yok konuşuyor diyenler daha sonra malum eski A.Ş. başkanını ibra etmediler. Ama kapalı kapılar ardında, sağda solda o dönemi aklamaya çalışmaya devam ettiler. Size bunla ilgili bir örnek vereyim” şeklinde konuştu.

Cesaretleri yoktur

Yılmaz şöyle konuştu: “Geçtiğimiz hafta yapılan divan kongresi öncesinde yerel bir gazeteye Antalyaspor Kulübü Derneği en yetkili ismi ile verilen röportajı okuyanlar ne demek istediğimi anlayacaktır. Söz konusu röportajda yine şahsıma laf atılmış, Ali Şafak başkan eleştirilmiş, malum eski başkan kollanmış, yalan yanlış borç, rakamlar telaffuz edilmiş, sevgili dostum İsmail Bilal’a sahip çıkılmıştır. Antalya’da bu zihniyette olan kişiler kim olduğu bilinmektedir ancak gazetelere kendi isimleri ile demeç verecek cesaretleri dahi yoktur.”

Teşekkür ve sitem

“Buradan Sn. Ali Şafak Öztürk’e bir teşekkür bir de sitemde bulunmak istiyorum” diye konuşan Yılmaz, “Öncelikle çoğunluğu Gültekin Gencer dönemine ait olan borçları kendi kefaletinizle kredi çekerek üzerinize alıp kulübün ayakta kalmasını sağladığınız için sonsuz teşekkürler. Geçen sezon ile bu sezon sportif olarak gel-gitler yaşadık. Ama çoğunlukla mutlu olduk bunun için de ayrıca teşekkürler. Sayın Ali Şafak Öztürk, Antalya’nın bağırsakları temizlenmeli dedi ancak kendisi 1.5 yıl içerisinde kulüp içerisinde bu temizliği yapmadı. Malum eski başkanın adamları kulüpte adeta cirit attı, deplasmanlara götürüldü. Malum eski başkanın özel sözleşme yaptığı kişilere sahip çıkıldı. Hem dernek içerisinden hem de çeşitli yerlerden kendisine haksız şekilde saldıranlara karşı bir tavır sergileyemedi. Sayın Öztürk, keşke en azından kulüp içindeki ve yakın çevresindeki bağırsakları temizleyip ayrılsaydınız. Bu da size benim sitemim” şeklinde konuştu.

Vasiyet etti

Yılmaz son olarak, “Artık Antalyaspor’da yeni bir dönem başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in yoğun gayretleri ile sevgili dostum sayın Cihan Bulut bu zorlu görevi üstlendi. Kendilerine şimdiden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Son olarak değerli camiamızın bilmesini isterim ki. Tarafıma sayın dernek başkanınca dava açılmıştır, beraat ettim. Yine tarafıma sayın Gültekin Gencer tarafından gazeteye haber sızdırmışım diye dava açılmış. Davalarla uğraşıyorum. Ama bir dava var ki. Bu davayı ben açtım. Sizlerden ricam ölür kalırım bunu takip edin ve Antalyaspor’un paralarını dava açtığım Gültekin Gencer ve onun malum ortaklarından geri alın lütfen.”

Özcan VARLI


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a