banner244

ZOR BİR SÜREÇTEYİZ

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Bu seneyi iyi geçmemiz lazım. Bir sene sonra Antalyaspor’un ligde var olduğunu göstermemiz lazım” dedi

Asıl lig yeni başlıyor

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını 6'ncı sırada tamamlayan Antalyaspor, ikinci devre hazırlıklarına Belek’te yaptığı kamp çalışmalarıyla devam ediyor. Teknik direktörü Bülent Korkmaz, sezona zor şartlarda başlamalarına rağmen birbirine bağlı karakterli oyuncu grubuyla ilk yarıyı üst sıralarda bitirdiklerine değindi. Futbolcularının saha içi ve saha dışında birlik ve beraberliğinin maçlara da yansımasının güzel sonuçlar ortaya koyduğunu vurgulayan Korkmaz, "Düşündüğümüzün üzerinde puan aldık. Bu son derece sevindirici. Sezonun ilk yarısını bitirdik. Asıl lig ikinci yarı başlıyor. İkinci gerçekten lig zor geçecek” dedi.

Daha iyi olmalıyız

Kampta ilk yarıda takımının yaptıklarını, yapamadıklarını değerlendirip, analiz sonuçlarına göre çalışma yapıp, ikinci yarı daha iyi olmaları gerektiğini vurgulayan Korkmaz, takımının hedeflerini şöyle anlattı:"Ben hep gerçekçiyim. Zorluğumuz devam ediyor. Zor bir süreçteyiz ve bu seneyi iyi geçmemiz lazım. Bir sene sonra Antalyaspor'un ligde var olduğunu göstermemiz lazım. Geçiş sürecinde her anlamda zorluklar olacak. Dışarıdaki olumsuzlukların takıma yansımaması lazım. Zorluğun üzerinden gelmek için uğraşacağız. Bunu yapabilmek için zihinsel ve fiziksel olarak sabırlı, çok güçlü olmamız lazım."

Daha net bir şey yok

Transfer çalışmaları hakkında kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk ile görüşmeler yaptığını anlatan Korkmaz, ligin ilk yarısında kazanılan 27 puanı takımdaki oyuncularla elde ettiklerine dikkati çekti. Kazanılan başarıdan dolayı oyuncularına teşekkür eden Korkmaz, "Her teknik direktör transfer ister. Devre arasında sezon sonunda takımı daha da güçlendirmek, belirlediği eksikleri gidermek ister. Bütün takımların ekonomi anlamında zorlandığını görüyoruz ve bu güçlüklere çözüm yolu bulmaları lazım. Transfer olarak daha net bir şey yok. Çözülmesi gereken şeyleri çözdüğümüzde olup olmadığını hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.

Hedefi olan bir spor adamıyım

Teknik direktörlük kariyerini ve hedeflerini değerlendiren teknik direktör Bülent Korkmaz, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı:"Daha başarılı olduğumuz söylenemez. Sezon sonunu burada bitirip istediklerimizi elde edersek, o zaman başarılı oluruz. Benim ilk hedefim bir takımda uzun vade çalışmak. Ondan sonra kafamda, aklımda hep hedef var. Ben oyunculuktan itibaren hedefi olan spor adamıyım. O tabi kendi içimde olan bir şey. Şu an hedefim Antalyaspor'da sezon sonu bitiren bir teknik direktör olmak istiyorum. Benim için hedef bir dahaki sene de Antalyaspor'un Süper Lig'de olması."
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a