banner244

Deniz keyfi

Hava sıcaklığının 21 derece olduğu Antalya'da turistler denize girerek, güneşlendi.
Sıcak ve güneşli havayı fırsat bilen turistler Konyaaltı sahilinde denize girdi. Bazı vatandaşlar da yürüyüş yaparak güzel havanın tadını çıkardı

Antalya çok güzel
Tatil için kente gelen Alman Elektronik Mühendisi Wolf Hengrand, yılın son günlerinde denize girmenin keyfini yaşadığını söyledi. Almanya'da yoğun kar yağışı olduğunu ifade eden Hengrand, ''Antalya gerçekten çok güzel. Arkadaşlarımla görüştüğümde ülkemdeki bazı bölgelerde kar yağışının hala devam ettiğini söylediler. Ben ise onlara sıcak ve güneşli bir havada denize girdiğimi anlattım'' diye konuştu.

Almanya'da kar Antalya'da güneş
İki yılda bir Türkiye'ye geldiğini de ifade eden Hengrand, ''Bu mevsimde bu kadar güzel bir manzarayla karşılaşacağımı hiç beklemiyordum. Ülkem şu anda kar içinde ancak ben Antalya'da denize girmenin keyfini çıkartıyorum'' dedi. Adını vermeyen bir başka Alman turist ise tatillerini özellikle bu döneme denk getirdiklerini ifade ederek, ''Avrupa karlar altında iken biz sıcak bir iklimde Noeli geçirmeye hazırlanıyoruz'' şeklinde konuştu.

Cennette yaşıyoruz
Konyaaltı sahilinde denize giren Ferit Habip ise ''Cennet gibi bir yerde yaşıyoruz. Çok şiddetli bir fırtınadan sonra yazı aratmayan günler yeniden geri geldi. Beydağları'nın tepelerindeki kar manzarasında biz denize girmenin keyfini yaşıyoruz'' diye konuştu. Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kentte hava sıcaklığının 21 derece, deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece olduğunu kaydettiler. Yetkililer, hafta boyunca bölgede sıcak ve güneşli havanın hakim olacağını vurguladılar.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a