banner244

GATAB'tan tanıtım atağı

GATAB, dünyanın en büyük 6. turizm fuarı EMİTT'te, Kemer'i tanıtacak. Kemer standında Antalya Limanı'ndan Gelidonya Burnuna uzanan 80 kilometre uzunluğundaki tüm tarihi ve turistik değerler anlatılacak

Bölgesel tanıtımı yapılacak
Antik çağlardan beri pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Güney Antalya Bölgesi, tarihi eserleri, müze ve ören yerleri, doğal güzellikleri, gölleri, akarsuları, denizi, kumu, güneşi, zengin fauna ve florası ile bir turizm cennetinden ne beklenirse bünyesinde barındırıyor. Bölgenin tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri dünyanın en büyük 6. turizm fuarı olan EMİTT'te Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Tekirova Belediyesi ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, 'Sağlık turizminden inanç turizmine, kültür turizmden dalış turizmine ciddi turizm potansiyeli barındıran Güney Antalya Bölgesi'ni EMİTT Fuarı'nda en iyi şekilde tanıtarak dünyanın her yerinden turist çekmeyi hedefliyoruz' dedi.

Fuar yarın açılıyor
Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği'nin (GATAB) organizasyon ve destekleriyle bölgedeki Beldibi Mahallesi, Kemer, Göynük, Çamyuva, Tekirova, Adrasan Belediyeleri ile Ulupınar, Beycik ve Kuzdere Köyleri, 10-13 ޞubat 2011 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü İstanbul'da yapılacak EMİTT fuarına toplu halde katılma fırsatı bulacak ve bölgesel tanıtım yapma fırsatı yakalanacak. Bölgenin elverişli olduğu eko turizm, sağlık turizmi, inanç ve kültür turizmi, kongre turizmi, yat turizmi, dalış turizmi, spor turizmi, av ve yayla turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri tanıtılacak. Kemer standında Antalya Limanı'ndan Gelidonya Burnuna uzanan 80 kilometre uzunluğundaki tüm tarihi ve turistik değerler tanıtılacak.

Fuara 60'tan fazla ülke katılıyor
Konuyla ilgili olarak Tekirova Belediyesi ve GATAB Başkanı Yusuf Üras şunları söyledi: 'Güney Antalya Bölgesi'nin zaten güçlü olan mevcut turizm potansiyelini daha da güçlendirmek için bölgede faaliyet gösteren kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri ile işbirliği içerisinde EMİTT'te bölgemizin tanıtımını en iyi şekilde yapmak hedefliyoruz. 60'tan fazla ülkenin katıldığı, on binlerce turizm profesyonelinin ziyaret ettiği bu büyük organizasyon bölgemizin tanıtımı için büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Doğal, tarihi ve kültürel dokusu çok zengin olan bölgemizin sadece yaz tatillerinde değil, 4 mevsim turistlerin gözde mekanı olmasını arzu ediyoruz. Bu yüzden Güney Antalya'nın deniz ve kumdan daha fazlası olduğunu göstermek üzere tanıtım çalışmalarına hız verdik' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a