banner244

Türel: Turizm  vazgeçilmezimiz

Başkan Türel, belediye başkanlığı yaptığı 2 dönem boyunca Antalya’nın her noktasına hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu belirterek, turizm sektörüne yönelik de önemli yatırımlar yaptıklarını anlattı. Büyükşehir Belediyesi basın biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürütülecek olan Belek artıma tesisinin 150 milyon liralık bir bütçeye sahip olduğunu ifade eden Türel, “Yeni başlayacağımız Kemer arıtmasının da yine böyle bir bütçeye sahip olduğunu düşünürsek, üç projeyle bile en az birkaç 5 yıldızlı otel yapımına eşdeğer bir yatırım bütçesini karşıladığımızı çok rahatlıkla görebiliyoruz” dedi. 

Beldibi ve Kiriş

Büyükşehir Belediyesi’nin turizme yönelik çalışmalarına Kemer Liman Caddesi’ndeki güzelleştirme çalışmasının iyi bir örnek olduğunu belirten Türel, Beldibi’ndeki caddenin düzenlenmesi ve Kiriş’te de benzeri bir cadde düzenlenmesinin bir dahaki dönem yapılacak projeler içerisinde yer aldığını anlattı. Türel, “Kemer Liman Caddesi nasıl olduysa şimdi Beldibi’nde de Kiriş’te de benzeri cadde düzenlemeleri yapacağız. Bizim bu noktada özgüvenimiz yüksek çünkü verdiğimiz her sözün yerine getirmiş olmanın rahatlığı, onuru ve gururu içerisinde sözlerimizi veriyoruz ve taahhütlerimizi yerine getiriyoruz” diye konuştu. Turizm sektöründe sadece bir belediye başkanı olarak değil senelerce sektörün STK’ları, kanaat önderleriyle yurt dışında en krizli dönemlerde tanıtım çalışmalarına destek vermiş birisi olarak katkıda bulunduğunu söyleyen Türel, “Sektörün yaşadığı krizlerde bile adeta bir turizm elçisi gibi sektörle el ele vererek yaptığımız çalışmaların bugün geldiğimiz noktada ufak da olsa bir katkısı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kimse yapamadı

“Biz olmadığımızda Antalya kaybediyor“ diyen Türel, geçmişte bunun örneklerinin yaşandığını dile getirerek, “Benim ilk dönemimde 11 tane katlı köprülü kavşaklar, ikinci dönemimde 30 tane toplam 41 tane yapıldı ama bizim olmadığımız dönemde bir tane bile yapılamadı. İlk dönem 11 kilometre bu dönem 44 kilometre toplam 55 kilometre raylı sistem yapıldı ama bizim olmadığımız dönemde bir metre yapılamadı. O yüzden bizim yapacak olduğumuz projeleri bizim dışımızdaki ekipler yapmadı, yapamadı. Bundan sonra da yapacaklarını düşünmüyoruz” dedi.  “Turizm sektörü bizim için vazgeçilmezdir” ifadelerini kullanan Türel, 5 bin litre suya kadar olan kullanımlarda vatandaşlardan su ücreti alınmayacağını açıkladı. Antalya’da şu anda otellerin 3 liradan su kullandığını söyleyen Başkan Türel, bu rakamın İzmir’de 8 lira olduğunu da sözlerine ekledi. Türel, otellerin kullandığı su fiyatının bile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sektöre nasıl katkı sağladığının en açık göstergelerinden biri olduğunu dile getirdi.
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a