banner153
banner230
banner203

Turistlerin ilk tercihi Antalya
Antalya'nın payı arttı
Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından Berlin fuarında yapılan araştırmaya göre 2009 yılında Türkiye'ye 4 milyon 292 bin kişi gelirken Antalya'yı tercih eden turist sayısı 4 milyon 235 bin. Yine 2010'da Türkiye'ye 2 milyon 217 bin 866, Antalya'ya 2 milyon 465 bin 389 kişi geldi. Bu sonuca göre Türkiye'ye gelen turist sayısı azalmasına rağmen Antalya'nın payı arttı.

Olumlu sinyallerle döndük
Almanya'daki fuara katılan Tekirova Belediye ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Alman pazarının en önemli fuarı olan ITB Berlin'den çok olumlu sinyallerle döndüklerini belirtti. Anket sonuçlarını değerlendiren Üras, 'Anket sonuçları ortada, Antalya turizmde marka oldu. Rotamızı Moskova Turizm Fuarı (MITT)'na çevirdik. Bölgemiz adına oradan da güzel hedefler belirleyerek dönmeyi planlıyoruz. 2011 yılında Bölgemizi, turizmde Akdeniz'in lideri yapmak için çalışacağız' dedi.

Tanıtım yapılacak
9-13 Mart tarihlerinde gerçekleşen Berlin ITB fuarında Turizm ve Kültür Bakanlığı'nın tanıtım standı içerisinde yer alan Antalya-Kemer Almanların beğenisini kazandı.
Türkiye tanıtım standı, 3 bin 100 metrekare genişliği ile fuarın en geniş stantları arasında yer aldı. Akdeniz bölgesini anlatan tanıtım materyallerinin yanı sıra, Antalya ve Kemer'in Turizm görüntüleriyle giydirilen iki adet otobüs yer aldı. Fuar esnasında otobüsler shutle olarak çalışarak dünyanın değişik yerlerinden gelen turizmcilerin servisini yaptı. Fuardan sonra ise yine bu otobüslerle iki ay boyunca Almanya'“Berlin sokaklarında seferler düzenlenerek tanıtım yapılacak.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a