banner244

Yavruvatana kızdı turları iptal etti

Bünyesinde SKY Havayolları, GTI Almanya, Polonya, Türkiye ve DTI Hollanda tur operatörlüğü şirketlerini barındıran Kayıgroup'un Yönetim Kurulu Üyesi ve GTI Tur Operatörlüğü Başkanı Hakan Katlandur, yaptığı resmi açıklamada kararın KKTC nin SKY Havayollarına izin verilmemesi üzerine alındığını söyledi. Resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KKTC ambargosu
'GTI olarak ana faaliyet gösterdiğimiz Almanya, Polonya ve Hollanda destinasyonları yanı sıra yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'ne de (KKTC) faaliyet göstermekteyiz. Bugün itibariyle Avrupa dan başta Almanya olmak üzere Polonya ve Hollanda dan Kıbrıs a yaptığımız tur operasyonumuzu durdurmaya karar verdik. Bir tur operatörü olarak tüm uçuş ekstra maliyetlerine katlanarak ve her türlü sıkıntıya rağmen KKTC operasyonumuzu sürdürdük. Sebebi ise Türkiye menşeli Avrupa nın en büyük tur operatörü GTI nin yavru vatana bir katkısı olmasıdır. Ancak grubun bir diğer şirketi olan SKY Havayolları na tarifeli iç hat uçuş seferlerine başlayacağı bu günlerde KKTC makamlarınca tarifeli uçuş yolcu taşıma izni verilmemiştir.

Protestonun böylesi
Kıbrıs otellerinin ve Kıbrıs turizminin gelecek her bir yolcuya ihtiyacı olduğu bilinen bir gerçektir. SKY Havayolları nın başta İstanbul, İzmir, Ankara, Adana olmak üzere Kıbrıs a uçuşları planlanmış olduğu halde maalesef KKTC nin SKY Havayolları nın yukarıda saydığımız illerden Kıbrıs a uçuş izin vermemiş olmasına bir türlü anlam verememekteyiz. Halbuki bugüne kadar GTI olarak operasyonda zarar ettiğimiz halde yavru vatanımız KKTC ye her türlü desteği verdik. GTI Travel Tur Operatörlüğü bir Kayıgroup şirketi olduğu için, KKTC nin yine grubumuz şirketi olan SKY Havayolları'na bu izni vermemesinden dolayı protesto etmek için Avrupa dan başta Almanya olmak üzere Polonya ve Hollanda dan Kıbrıs a, GTI olarak KKTC ye tur operatör faaliyetlerimizi durdurarak turist göndermemeye karar verdik.' ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a