banner153
banner230
banner203

Yüzen şehir Alanya'da

Alanya'ya demirledi
İtalya Bayraklı ''Costa Mediterranea'' isimli lüks kruvaziyer gemisi, Fransız, İtalyan, Alman, İsviçreli ve Portekizli turistlerden oluşan bin 976 yolcusuyla Alanya Limanı'na demir attı.

Alanya'ya ilk kez gelen yolcular için gemide tören düzenlendi. Törene Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alanya Denizcilik İşletmeleri A.ޞ (ALİDAޞ) Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Taç, Costa Kruvaziyer Yönetim Kurulu Başkanı Pier Luigi Foschi katıldı. Törende Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu, Pier Luigi Foschi'ye kentin sembolik anahtarını hediye etti.

6 sefer daha yapacak
Foschi, ''Costa Medıterranea'' isimli geminin Eylül ayına kadar altı kez Alanya'ya geleceğini bildirdi. İtalya bayraklı 85 bin 619 groston ağırlığında, 293 metre boyundaki 16 katlı gemide 850 mürettebat görev yapıyor. Akdeniz'deki 7 limanı ziyaret edecek gemide sinema ve tiyatro salonu, restoranlar, masaj ve spor merkezi, eğlence mekanları, kumarhane, açık ve kapalı yüzme havuzu, su parkı, güzellik ve bakım merkezi gibi bölümler yer alıyor. Limasol Limanı'ndan gelen geminin bu gece Yunanistan'ın Santorini Limanı'na gitmek üzere Alanya'dan hareket edeceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a