İki kardeş aynı anda anne oldu

Edinilen bilgiye göre, İncirliova İlçesi Acarlar Mahallesi’nde yaşayan ve aynı zamanda arkadaş olan Fırat Güvenç arkadaşı Fatih Urut ile aynı evden kız alıp bacanak oldu. Fatma Karataş ile Fırat ile evlenirken kardeşi Gülümser de Fatih ile evlenerek yuva kurdu.

“Aynı anda doğuma gittiler”
Dün akşam saatlerinde abla Fatma Güvenç ile kardeşi Gülümser Urut’un aynı anda doğum sancıları tutunca, Aydın Liva Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorları da aynı olan iki kız kardeşin aynı anda doğum sancısı tutması üzerine Liva Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Kadriye Uğurlu iki kardeşi birden doğuma aldı. Ağrısız sistem ile iki kardeş aynı anda birer erkek çocuk dünyaya getirdi. Fatma Güvenç’in bebeğine Poyraz ismi verilirken Gülümser Urut’un bebeğine ise Yiğit Ömer ismi verildi.

“Hastanenin maskotu oldular”
Sağlıklı doğan Poyraz ve Yiğit Ömer Bebekler hastanede ilgi odağı oldu. Aynı anda iki torunu birden kucaklayan Anneanne Ezine Karataş, yaşadığı mutluluğun tarifsiz olduğunu belirterek ağrısız doğum yöntemi ile kızlarının doğumunu gerçekleştiren Liva Hastanesi ekibine teşekkür etti. Yaşanan durumun ender rastlanan vakalardan biri olduğunu belirten Aydın Liva Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erdal Gezer, “İki kardeşin aynı günde anne olması bizi mutlu etti. Her iki anne de prenses doğum dediğimiz ağrısız doğum ile anne oldular. Kardeş olan iki annenin aynı anda Liva Hastanesi’nde anne olması bizi çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik