banner244

S-400'ler Ankara'ya böyle geldi
banner246

Son uçak da sevkiyat görevini tamamlayıp Rusya’ya dönmek üzere havalandı. 
Ankara’ya S-400 hava savunma sistemi malzemelerini getiren ilk uçak Rus Askeri uçağı olan İlyuşin tipi dev uçak sabahın erken saatlerinde Ankara Mürted Askeri Hava Üssü’ne iniş yaptı. 12 Temmuz 2019 tarihiyle birlikte dünyanın en iyi hava savunma sistemi S-400’lerin sevkiyatı resmi olarak başlamış oldu. Daha sonra 
Antonov 124 tipi RA-76363 kodlu uçak, sevkiyatın ikinci bölümünü gerçekleştirdi. 
Ankara’ya S-400 hava savunma sistemi malzemelerini getiren üçüncü uçak saatler 12.30’u gösterdiğinde Ankara semalarında göründü. Yine aynı amaçla kullanılan Antonov 124 tipi RA-82013 kodlu uçak piste iniş yaptı. Ankara Mürted Askeri Üssü’ne gelen uçaklar sevkiyatlarını tamamlayarak Rusya’ya geri döndü. 
Savunma Sanayii Başkanlığı konu ile ilgili, "Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında Başkanlığımız ile Rosoboronexport/Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında S-400 sistemi teslimatının ilk aşaması bugün Ankara’ya inen ilk uçakla başlatılmıştır. Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır"açıklamasında bulundu. 
İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a