banner153
banner230

Hatırlayın 2009-2014 yılları arası geçen 5 yılı. Her gün ‘Ne olacak bu trafiğin hali’ diye isyan ederken, hep o beyanatı ve sesi duymuştuk.

Neydi o ifade,

“Bakanlıkların, genel müdürlüklerin kapısının önünde yatamam. Vatandaşın balkonunda çay keyfini, seyrini bozacak kavşakları yapamam” …. Hatırladınız değil mi? Zaten unutulacak gibi de değil. 

Son 4 yıldır Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi’nin omuz omuza vererek bir tarafı aksak bırakılmış Antalya’mıza yapılan yol, kavşak, köprüler iyi mi oldu kötü mü?

Kavşaklardan artık tabiri caizse jet hızıyla geçilirken, kısa zaman diliminde ulaşacağımız yere rahat ve konforlu bir yolculuk sonrası varılıyor. 

Kesintisiz konforlu yolculuk.

Turizmin başkenti Antalya her gün binlerce göç alırken, nüfusun da katlanarak büyüdüğü göz ardı edilmeden yapılan yol yatırımları bunlar. Geciktirilmiş ve kimi hizmet makamlarınca önemsenmemiş çalışmalar. Nüfus artışı ile gelen çözülmesi gereken sorunlar biliyoruz ki büyükşehirlerin başını ağrıtan durum olmuştur. Her gün yeni projeler ve yatırımlarla yola çıkmalı, sabahın ilk ışığından gün batana kadar yeni hizmet ve yatırımlar yapmalısınız. Aksi halde güdük kalır, çolak kalır, aksak kalırsınız.

İşte bunun için Büyükşehir Belediyesi yollarda, dağlarda, yaylalarda… 

Sıkışan trafiğin rahatlatılması için viyadüklü, köprülü alt ve üst kavşaklar son iki yıldır yapıldı. Devam eden yatırımlar da bu ertelenmişliklere son vermek içindir.  Büyükşehir Belediyesi Belek ile Kundu Turizm Merkezi’ni birbirine bağlayan yol güzergahından, köprülerinden geçmemiş olanlar varsa lütfen geçsin. Ve dakika tutsun, Belek’e kaç dakikada vardığını kendi bizzat yaşayarak görsün. Yıllar öncesinden yapılması gereken bu güzel hizmetler son 2 yılda yapılabilmiş, dolayısıyla Kadriye, Belek ve Boğazkent’e ulaşmak için kullanılan Antalya-Alanya Karayolunun araç yoğunluğu yükü de hafifletilmiştir.

Büyükşehir Belediyesi yine Kundu Turizm Merkezi ile EXPO 2016 Antalya arasında kaymak gibi bir yol açmış ki turizm merkezinden 10 dakikada fuar alanına ulaşabiliyorsunuz. Antalya’da trafiğin rahatlatılması için yapılan yatırımları gördükçe bu kentin kaç yıllarının çalındığını da görebiliyoruz.

O yılları çalanların yüzleri kızarıyor mudur acaba?

Turizmin başkenti Antalya’da Büyükşehir Belediyesi’nin iki dev projesi olan Kruvaziyer Liman ve yeni Yat Limanı Projesi yine birilerini rahatsız etti. Gerek Antalya gerekse de ülke ekonomisine büyük getirisi olacak olan bu önemli iki yatırıma eleştirilerde bulunanları bu kent çok yakından bilmektedir. Projeler tamamlandığında ne düşünecekler işte o da benim için ayrı bir merak konusu. Yüzleri kızarır mı!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a