banner244

 İlk bakışta herkes iyidir, iyi tarafından anlatılır. Sonrasında ya tanıdıkça kaçarsın ya da yer açar kıymetlin yaparsın.

Güvenmek istersin; değer verirsin, inanmak istersin; zaman verirsin. Kazanılması zor ama yıkılınca da toplaması zor olan güçlü bir kaledir güven. Ya çok sağlam olur ya da çabuk dağılır. Başta kaybedilmişse sonu zaten hayal kırıklığıdır. Hem çok ihtiyaç duyulur hem de güçlüdür.

Yola çıkarken olmazsa olmazlardandır. Yol aldıkça yavaş yavaş gelir o da. Bazen yolda kaybedersin bazen de yolun sonunda. Sonra anlarsın,  aslında güvenmemeyi yola çıkarken güvendiklerinden öğrenmişsin. 

Söz vermeden güven vermeli önce, güven kazanmalı ya da. Doğruluğu sever, dürüstlüğü ve samimiyeti. Şüpheye yer olmadan, içtenlik ister, zaman, emek ister. Sevgiden daha çok ihtiyaçtır, bağlayıcıdır.

Güvendiğiniz dost, arkadaş, kardeş, sevdiğiniz kim varsa hayatınızda değer vermeli, kaybetmemeli onu.  

Huzur bulursunuz yanında, rahatsınızdır sesini duyduğunuzda. Ne tek taraflı olabilir ne de kaybedilirse geri gelebilir. Yürek ister yanında bir de sadakat. Gittiyse de bir kere, yerine bıraktığı tek şey şüphedir. Bir kere kar yağdı mı o dağlara ya bir daha uğramamalı, ya da uzaktan el sallamalı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a