Reklam
Reklam

25 BİN ÜYE

İYİ Parti’nin yeni il başkanı hedefini açıkladı

25 BİN ÜYE

İYİ Parti’nin yeni il başkanı hedefini açıkladı

25 BİN ÜYE
03 Ekim 2019 - 21:47

Ahmet Aydın’ın görevden alınmasından sonra il başkanı olarak atanan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Temizer, “Antalya’da hedefimiz 3 bin olan üye sayımızı 25 bine çıkarmak” dedi
 
Antalya’ya ‘kale’ benzetmesi
İYİ Parti’nin çiçeği burnunda Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, ilk ziyaretini Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne (AGC) yaptı. İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi ile AGC Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Temizer, önemli açıklamalarda bulundu. Antalya’nın İYİ Parti için çok önemli bir il olduğunu belirten Temizer, “24 Haziran seçimlerinden aldığımız 5 milyon oyun 250 bin oyunu buradan aldık. 3 milletvekili çıkardık. Antalya İYİ Parti için kale tabir edebileceğimiz önemli şehirlerden biridir” dedi.
 
‘İki zor seçim yaşadık’
Antalya’da birtakım sıkıntıları aşamadıklarını itiraf eden ve öz eleştiri yapan İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, “Toparlanmayı sağlayamadık. Milletvekili sayısının fazla olduğu illerde sıkıntılar yaşanıyor. Henüz kurumsallaşmasını tamamlamamış bir partide 2 seçim geçirmek kolay değil. Bir de o seçimler sıradan seçimler değil. Yani ülkenin kaderini belirlediğiniz yerde çok fazla teferruata eğilemiyorsunuz. Ama 31 Mart seçimlerinden sonra biz de artık teşkilatlara şöyle dönüp bir bakmaya başladık” şeklinde konuştu.
 
Şubat ayında kongre var
“Antalya’da il başkanlığı yapacak binlerce arkadaşımız var” diyen Temizer, “Ama iş öyle bir noktaya gelmişti ki, Antalya’dan kimi getirseniz getirin burada bir şekilde yıpranacaktı. Bu nedenle farklı bir çözüm gerekiyordu. Genel başkan bu görevi bana tebliğ etti. Ben de zaman kaybetmeden göreve başladım. Şubat ayında yapılacak kongre öncesi il yönetimini oluşturmamız gerekiyor. Hem bu yönetimden, hem eski il başkanımız Ahmet Aydın beyin yönetiminden arkadaşlarla görüşüyorum” ifadelerini kullandı.
 
‘Hedef 25 bin üye’
Temizer şöyle konuştu: “Antalya’da biz bir prototip oluşturacağız. Burada öncelikle olarak çok hızlı bir şekilde üye yapılandırmasına gideceğiz. Antalya’nın 19 ilçesinde ilk hedef 25 bin üye. Şu anda 3 bin üyemiz var. Antalya’da arkadaşlar heyecanlı. Bazı kırgınlıklar, küskünlükler var. Aslında ufak dokunuşlarla iş çözüldü. Sadece kaynaştırmak, bütünleştirmek gerekiyordu. O noktada sağolsun bütün partililer destek veriyor. Çok kısa zamanda toparlayacağımıza inanıyorum. İnşallah Antalya’yı örnek bir şehir haline getiririz.”
 
‘Seçtiklerine ulaşabilsinler’
“Antalya’da nöbetçi milletvekili sistemini getiriyoruz. Yönetimi oluşturduktan sonra her hafta bir milletvekilimiz cumartesi, pazar, pazartesi günleri il başkanlığında oturacak, partililerin derdini dinleyecek. Seçtiği kişiyi karşısında muhatap bulsun. Ulaşabilsin. Sadece derdini değil, birlikte çay da içebilsin. Başka partilere oy vermiş vatandaşlarımız da gelsin vekillerimizle görüşsün. Biz bu ortamı yarattığımız zaman diğer partiler de kendine bir çeki düzen verecek.”
 
‘Toparlamak için geldik’
Küskünlerle de ilgili konuşan ve herkese ulaşmak istediklerini de belirten Temizer sözlerini şöyle tamamladı: “24 saat açık bir telefon, 24 saat açık bir il başkanlığı olacak. Herkesi de arıyorum. Arkadaşlara da diyorum ki benim bilmediğim, tanımadığım kim varsa bana ulaştırın. Bu insanların partide emeği var. O arkadaşların ilk günkü heyecanı ve cesareti partiyi bu günlere getirdi. Bizim de hatamız olmuş olabilir. Genel merkez olarak biz faturayı kendimize de çıkarıyoruz. Toparlamak için geldik.”
 
‘Demokrasi nefes aldı’
“İYİ Parti bugünlere kolay gelmedi. Her türlü tehditle karşı karşıya kaldık. Biz bu partiyi çok zor şartlarda kurduk. Çok zor sınavlar verdik. Genel başkanımız nefsi, benliği, gururu, kibirliği, egoyu, hepsini bir tarafta tuttu. Bize de tavsiyesi hep bu noktada. Nihayetinde 31 Mart akşamı farklı bir Türkiye ile karşılaştık. Türkiye’de demokrasi bir nefes aldı. Herkes bir titredi, bir kendine geldi. Kaybedilmez denilenler kaybetti. Seçimle gidilmez denilen yerlerden seçimle gidildi. İstanbul buna bir örnek. 13 bin oyun 806 bin oya çıkması sıradan bir iş değil. Ciddi şekilde analiz edilmesi ve üzerinde durulması gereken mevzular bunlar. Bunları başardığımız için mutluyuz.”
 
Tabandan tavana doğru
“Genel başkanımız Meral Akşener’in demokrasiyi tam oturtmak gibi bir kararlılığı var. Yapacağımız sistem şu. İlçe delegelerini ilçede yaşayan üyeler seçecek. Yani tabandan tavana doğru bir gidişat izlenecek. O delegelerin seçeceği ilçe başkanı, ilçe yönetimi ve il delegeleri il başkanı, il yönetimini ve üst kurul delegelerini seçecek. Üst kurul delegeleri de genel merkez genel kurul yönetimini seçecek. İktidara talibiz. Az olsun bizim olsun böyle bir derdimiz yok. Biz memleket için bir şeyler yapmanın mücadelesindeyiz. Ülkenin bize ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Hazırlıklarımızı bu yönde yapıyoruz.”

Şifa ÇİÇEK

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum