Reklam
Reklam

‘Altın çocuklar’ ödüllendirildi

Ulusal ve uluslararası alanlarda düzenlenen yarışma ve müsabakalarda başarılı olarak dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Törende konuşan Vali Karaloğlu, öğretmenlere ‘yetenek avcısı olun’ talimatı verdi

‘Altın çocuklar’ ödüllendirildi

Ulusal ve uluslararası alanlarda düzenlenen yarışma ve müsabakalarda başarılı olarak dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Törende konuşan Vali Karaloğlu, öğretmenlere ‘yetenek avcısı olun’ talimatı verdi

‘Altın çocuklar’ ödüllendirildi
10 Temmuz 2019 - 16:34

Antalya Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çeşitli spor dallarında ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında Antalya'yı temsil ederek başarılı olan 214 sporcu ödüllendirildi. Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen 'Antalya'nın Altın Çocukları' ödül törenine Vali Münir Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, çok sayıda sporcu ve aileleri katıldı. Tören öncesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve 35 branşta açılan İl Spor Merkezi Yaz Okulları'nın lansmanı gerçekleştirildi. Eğitim-öğretimin sona ermesi ile birlikte Yaz Spor Okulları'nın başlatıldığını belirten Doç. Dr. Hacıcaferoğlu "Son 3 yıldır 19 ilçede yaklaşık 400 antrenörle devam ediyoruz. 2017 yılında 43 bin, 2018 yılında ise 66 bin 600 rakamına ulaştık. Geçen yıllara göre, bu sene hedefimiz 100 bin çocuğa ulaşmak" dedi.

Ortak çalışma meyve verdi

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise kurumlarla yaptıkları ortak çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını belirtti. Antalya'da 1666 okulda 33 bin 225 öğretmenle 466 bin öğrenciyi geleceğe hazırlarken çocukları ruh, zihin ve duygu bakımından dengeli bireyler yetiştirmek için spor müsabakalarına ayrı önem verdiklerinin altını çizen Arslan, "Bu sene 43 spor branşında 166 bin öğrencimize lisans çıkarılmış olup, okul müsabakaları sonucunda öğrencilerimiz 27 branşta 44 Türkiye birinciliği, 41 Türkiye ikinciliği, 70 Türkiye üçüncülüğü ve 14 de Türkiye dördüncülüğü elde etti" şeklinde konuştu.

‘Yetenek avcısı olun’ talimatı

Öğretmen ve okul müdürlerine ‘yetenek avcısı olun’ talimatı verdiklerini belirten Vali Karaloğlu ise, "Çocuklarımızı sadece bilgi açısından değil, bedenen, ruhen ve duygusal alt yapı olarak da yetiştirirsek geleceğimiz daha emin ellerde olur. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki, sporla ilgilenen bir çocuk daha disiplinli ve başarılı olur. Veliler çocuklarını spordan alıkoymasın" dedi. Bütün kurum ve kuruluşların yaz spor okullarına büyük destek verdiğini ve çocukların 19 ilçede 48 branşta spor eğitimi alma fırsatı bulduğunu söyleyen Karaloğlu, "Bu seneki hedefimiz 100 bin çocuğumuzu sporla buluşturmak. Antalya'mızda 466 bin öğrencimiz var, biz 100 bin rakamı büyük derken hala dörtte birini ifade ediyoruz ve hala gideceğimiz çok yol var" diye konuştu. Konuşmaların ardından 48 spor branşında Türkiye, Avrupa ve Dünya dereceleri elde eden sporcular Vali Karaloğlu ve protokol tarafından altınla ödüllendirildi.
Süheyla GÜRÜN

YORUMLAR

  • 0 Yorum