Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AMATÖRLERDE DEVRİM

Göreve geldiği günden beri birçok yeniliğe imza atan Antalya Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener, yeni sezonda U11 ve U13 maçlarını internetten canlı yayınlayacaklarını söyledi

AMATÖRLERDE DEVRİM

Göreve geldiği günden beri birçok yeniliğe imza atan Antalya Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener, yeni sezonda U11 ve U13 maçlarını internetten canlı yayınlayacaklarını söyledi

AMATÖRLERDE DEVRİM
07 Ağustos 2019 - 17:48

Yaptıkları ve yapacakları
Antalya Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener, geçtiğimiz sezon amatör ligde yaşanılanları ve 2019-2020 sezonu için yapacakları çalışmaları anlatan bir toplantı düzenledi. Vali Alaattin Yüksel Spor Kompleksi’nde düzenlenen toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Antalya İl Tertip Kurulu Üyeleri, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticileri, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek ve basın mensupları katıldı.
 
Her zaman daha ileri
Futbol İl Temsilcisi Şener, “Her sene olduğu gibi bu senenin sonunda da hazırladığımız kitapçıkla, sezonun değerlendirmesini yapıyoruz. Bu kitapçık sayesinde geçtiğimiz sezonda oynan maç sayılarının, lisans sayılarının, ligden düşen ve yükselen takımların analizini yapıp ona göre çalışmalar yapıyoruz. Bu analizlerin sonunda nasıl bir yol izleyeceğimize karar veriyoruz. Bölge müdürümüzle ve il tertip kurulu üyelerimizle istişarelerimizi gerçekleştiriyoruz. Amacımız amatör sporu geliştirmek ve daha da ileriye götürmek” dedi.
 
Maçlar canlı yayınlanacak
Yaptıkları çalışmaları ve sonucunu anlatan Şener, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda lisanslı sporcu sayısında bir artış yaşandı. Özellikle altyapı kategorisinde müthiş bir yükseliş yaşadık. Bununla birlikte amatör liglerdeki maçların skorlarını sitelerimizde yayınlayarak erişimi sağladık. Türkiye’de bunu yapan ilk il Antalya oldu. Şimdi bu çalışmamızı daha da ileriye götüreceğiz. Önümüzdeki sezondan itibaren U11 ve U13 maçlarını internet sitemizde canlı olarak yayınlayacağız. Bu sayede amatör spora olan ilgiyi arttıracağız” diye konuştu.
 
Köksalan: Türel çok yardımcı oldu
TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, amatör liglerdeki maddi yetersizliği ve geçtiğimiz sezon Menderes Türel’in verdiği katkıları anlatarak şunları dedi: “Uğraşlarımız sonucunda amatör sporu halka indirdik ve ilgiyi arttırdık. Bu durum bizi gururlandırıyor. Tabi maddi imkansızlıklara da değinmek gerekiyor. Bilindiği üzere BeinSport Türkiye’deki paylarını indirdi. Bu durum herkesi kötü etkiledi. Bütün yük amatör sporun üstüne kaldı. Bu yükü hafifletmek için belediyelerin amatör spora ciddi katkılar sunması gerekir. Geçen sene Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel bizlere çok katkı sundu. Türel’in yaptığı yardımları unutmamamız gerekir.  Türel gerçek bir amatör, gerçek bir sporcudur.”
Özcan VARLI

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum