Reklam
Reklam

Antalya’da 15 Temmuz yürüyüşü

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’, Antalya’da ‘Milli Birlik Yürüyüşü’ ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı

Antalya’da 15 Temmuz yürüyüşü

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’, Antalya’da ‘Milli Birlik Yürüyüşü’ ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı

Antalya’da 15 Temmuz yürüyüşü
16 Temmuz 2019 - 16:12

Etkinlikler kapsamında binlerce kişi ilk olarak Konyaaltı Varyant’ta bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Programa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya milletvekilleri, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğ. Tekin Aktemur, Garnizon Komutanı Piy. Alb. Tuncay Polat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kurum müdürleri, siyesi parti temsilcileri, STK ve oda başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Böcek’ten birlik mesajı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkilikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından dualar okundu. Etkinlikte 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın annesi Meltem Kılınç bir şiir okudu. Birliğin bozulmaması temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise, "Bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu ortaya çıkarıyor. Cumhuriyet tarihi boyunca her türlü darbelere karşı geldik. Bundan sonra da dün olduğu gibi sahip çıkmaya devam edeceğiz. Özgürce yaşamamızda rol oynayan Atatürk’ü, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyorum. 15 Temmuz şehitlerimizin, tüm kahramanların ruhu şad olsun, dualarımız onlarla. Allah birliğimizi bozmasın ve ülkemize darbe göstermesin" dedi.

‘O hayasızca akını durdurduk’

15 Temmuz'un sadece bir darbe girişimi olmadığını, girişimin başarılı olması durumunda Türkiye'de bir iç savaşa yol açabileceğini belirten AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ise 15 Temmuz gecesinin sabahında milletin gayreti ve azmiyle aydınlığa ulaşıldığını söyledi. Uslu, "Hain darbe girişimini engellemek için siper ettik gövdemizi, o hayasızca akını durdurduk. Birlik ve dirlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Siyasi politikaları bir kenara bırakarak Antalya ve Türkiye için çalışacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi asla bozmayacağız" dedi.

‘1 dolarlık değeri olan hain’

Uslu'nun ardından sahneye çıkan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle sokaklara döküldüklerini belirterek, "Meydanlara inip demokrasi mücadelesi veren kahraman milletimizin ferdine selam olsun" dedi.15 Temmuz 2016 tarihinin karanlık gecesinin, nurlu bir sabahla sona erdiğini söyleyen Vali Karaloğlu, "15 Temmuz gecesi işgal gecesiydi. Milletin duygularını istismar eden, gizlenerek milletin kaynaklarını kullanan alçak örgütün devlete sızmış bir hain örgütün işgal girişimiydi. Ama o örgütü maşa olarak kullanan düşmanlar şunu hesap edemediler. Zannetiler ki tanklar sokaklarda yürürse, F-16’lar alçak uçuş yapar ses duvarlarını aşarsa milletimiz korkacak, evinden çıkmayacak. Hatırlayın, FETÖ'cü bir hain Amerika'da TV programında şunu söylüyor; "Şu anda Türkiye sokağa mı çıkıyor?" Ey hain, ey 1 dolarlık değeri olan hain. Sen daha kendi milletini tanımamışsın. Bu millet tişörtüyle, gömleğiyle, elinde al bayrağıyla tankın önünde set oldu. Türkiye genelinde 251 şehit verdik, gazilerimiz oldu. 15 Temmuz gecesi yaşananları unutursak, unutturursak bu hainler bir pusuda bekliyordur. 15 Temmuz’u unutturmayacağız" diye konuştu.
Umut ÖZEN


YORUMLAR

  • 0 Yorum