Reklam
Reklam

ANTALYASPOR HER YERDE

Madalyalara ambargo koydu

ANTALYASPOR HER YERDE

Madalyalara ambargo koydu

ANTALYASPOR HER YERDE
21 Mayıs 2019 - 15:41

Futbol ve hentbolda tarihi başarılarına bir yenisini daha ekleyen Antalyaspor, diğer branşlarda da adından söz ettirmeye devam ediyor. Hafta sonu yapılan müsabakalarda triatlon, cimnastik ve yüzme takımları madalyalara ambargo koydu

Antalyaspor triatlon, cimnastik ve yüzme takımları hafta sonunda madalyaları topladı. Triatlon takımı, Antalya ve İzmir’de yapılan yarışlarda 2 gümüş, 1 de bronz madalya kazanırken, yüzme takımı 28 birincilik, 25 ikincilik, 16 üçüncülük elde etti. Cimnastik takımı ise 1. International BosphorusCup’ta birçok derece elde etti.

Triatlonda 3 madalya

Antalyaspor triatlon branşıhafta sonunu3 madalya ile tamamladı. Sporcular, başarılı sonuçlar alarak Antalya ve İzmir'de yapılan yarışlarda kürsüye çıkmayı ihmal etmedi. Antalyaspor Triatlon Takımı, Antalya'da yapılan Tahtalı Run toSky ve Chimera Run, İzmir'de yapılan 19 Mayıs Yol Koşusu Yarışı’nda toplamda 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

Tatiana gümüş aldı

Akdeniz’in büyüleyici kasabası Çıralı’da ilk defa düzenlenen ve tarihi, mitolojiyi, dağları ve denizi hep birlikte kucakladığı 28.8kilometre uzunluğundaki Chimera Runpatika yarışına yurt içi ve yurt dışından bir çok sporcu katıldı.  Toplam 1000 metre irtifa kazanılan yarışta, Antalyaspor’dan Tatiana Vukulovayaş grubunda 3 saat 50 dakika 17 saniyelik derecesi ile gümüş madalyanın sahibi oldu.  

İzmir’den mutlu döndü

Çıralı beldesinde deniz seviyesinden başlayan ve 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesinde sona eren Tahtalı Run toSkyyarışına ise Hüseyin Yılmaz katıldı. Yılmaz, yüzde 85 patika, yüzde 15 asfalttan oluşan yarışı, 5 saat 10 dakika 40 saniyede bitirerek yaş grubunda gümüş madalyayı alan isim oldu.İzmir'de yapılan 19 Mayıs Yol Koşusu'nda ise kırmızı beyazlı ekibi Pelin Pelistemsil etti. Pelis, 10 kilometrelik koşuda 49 dakika 34 saniyelik süre ile yaş grubunda bronz madalyanın sahibi oldu.

Boğaziçi’nde yarıştı

Uluslararası Cimnastik Federasyonu faaliyet programında yer alan 1. International Bosphorus Cup, İstanbul’da gerçekleştirildi. Antalyaspor CimnastikTakımı, organizasyona antrenör Merve Kahraman Sukic önderliğinde 14 sporcu ile katıldı. 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gün müsabakalarında 2012 doğumlu Ayşe Melek Alp birinci, Derin Karasu serbestte üçüncü, genel tasnifte dördüncü, 2013 doğumlu Özüm Hacer Bayarlar beşinci, İdil Miray Kılınçay ve Asya Yüksek ise sekizinci oldu. Son gün müsabakalarında ise 2010 doğumlu sporculardan Elif Ezgi Kılınç üçüncü, Suna Ada Geven dördüncü olurken, 2011 doğumlularda Nihal Yenidünya dördüncü, Rüzgar Naz Bozkurt beşinci ve Ayşe Nisa Dağ onuncu sırayı elde ederek Antalyaspor’u başarıyla temsil etti.

Yüzücüler 157 baraj geçti

Antalyaspor Yüzme Takımı ise, hafta sonunda Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 11-12 Yaş Gelişim Projesi ve +13 Baraj Geçme Müsabakaları sonunda büyük bir başarıya imza attı. 58 Antalyasporlu yüzücü müsabakalar sonunda 157 baraj geçerek bir sonraki müsabaka olan Bölge Etabı’na katılmaya hak kazandı. Her branş ve mesafeye katılım gösteren Antalyaspor Yüzme Takımı, müsabakalar sonunda 28 birincilik, 25 ikincilik, 16 üçüncülük elde ederek üst sıralarda yer aldı.

Özcan VARLI

YORUMLAR

  • 0 Yorum