Reklam
Reklam

Antalyaspor’da hedef karmaşası

Basın sözcüsü Murat Süğlün, “Bu sene Avrupa hedefini gerçekleştirmek istiyoruz” derken, teknik direktör Bülent Korkmaz ise, “Öyle büyük hedefleri düşünmüyoruz” diye konuştu

Antalyaspor’da hedef karmaşası

Basın sözcüsü Murat Süğlün, “Bu sene Avrupa hedefini gerçekleştirmek istiyoruz” derken, teknik direktör Bülent Korkmaz ise, “Öyle büyük hedefleri düşünmüyoruz” diye konuştu

Antalyaspor’da hedef karmaşası
08 Kasım 2018 - 17:00

Hedef Avrupa dedi

Antalyaspor’da bir haftada iki ayrı görüşün kamuoyuyla paylaşılması şaşkınlık yarattı. Kasımpaşa galibiyeti sonrası açıklamalarda bulunan kırmızı beyazlı takımın basın sözcüsü Murat Süğlün, “Antalyaspor’un hiç bir zaman hedefi ligde kalma olmadı, olmayacak. Biz gidebildiğimiz kadar gitmek istiyoruz. Ligi ilk 5 içerisinde bitirmek hedefimiz. Ligi daha önce de 5’inci bitirdik 2016-2017 sezonunda ama Avrupa’ya gidemedik. Bizim hedefimiz o zaman da şimdi de aynı. İnşallah bu sene Avrupa hedefini gerçekleştirmek istiyoruz” demişti.

Potansiyel var

Bu açıklamalardan sonra Antalyaspor camiasında hedef yüksek tutulmaya başlandı. Ancak dün basın mensuplarıyla bir araya gelen teknik direktör Bülent Korkmaz, “Öyle büyük hedefler düşünmüyoruz” dedi. Korkmaz şöyle konuştu: “Öyle büyük hedefleri düşünmüyoruz. Bizim hedefimiz bu sene ligi doğru şekilde bitirmek. Üst taraflara oynama gibi niyetimiz yok. Hedefimiz doğru, istikrarlı şekilde gidebilmek ve ligi bitirmek. Ondan sonraki senelerde yöneticilerin düşündükleri hedefe ulaşacağını inanıyorum. Çünkü alt yapıda potansiyel var.”

İstikrar vurgusu yaptı

Kulüp başkanı ve yöneticilerin her zaman üst sıralara oynama hedefi olabileceğini aktaran Korkmaz, “Kulübün başına geliyorsanız bu hedefler olacaktır. Bizim için bu sene çok önemli. Sezon başından itibaren söylüyorum. Bu sene zor süreci geçtikten sonra da düşünüldüğü gibi olabilir. İstikrar her şeyin başı. Devamlı değişim istikrarı getirmez. Bunu kendim açısından değil kulüp açısından söylüyorum. Kimsenin kulübün üzerinde olamayacağını düşünüyorum. Kulüp her zaman için var olmaya devam edecek bir kurumdur. Bizler, oyuncular gelip geçicidir” dedi.

Taraftara çağrı

Pazar günü oynanacak olan Akhisarspor maçına da değinen başarılı çalıştırıcı, “Milli takım arasından önce oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz ama altını çizerek söylemek istiyorum maç çok zor geçecek” dedi. Korkmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Akhisar maçının zor geçeceğini düşünüyorum. Bu maça özellikle zihinsel olarak çok iyi hazırlanmamız gerektiğini oyuncularıma söyledim. Kendi evimizde, stadımızda, taraftarımız önünde oynayacağız ama maça odaklanmayı çok iyi yaşamamız gerekir. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var.”

Özcan VARLI

YORUMLAR

  • 0 Yorum