Reklam
Reklam

Antalya'ya çifte müjde

Antalya'ya çifte müjde

Antalya'ya çifte müjde
24 Ocak 2011 - 10:23

Antalya'ya iki ayrı tren ulaşımının projelerinin hazırlandığını belirten Bakan Yıldırım, 'Biri, İstanbul bağlantılı Eskişehir üzerinden Afyonkarahisar ve Antalya'ya inişi. Diğeri ise, Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir güzergahı. Proje olarak 2011 yatırımına konuldu' dedi

Hızlı tren projesi
Antalya kamuoyunda hızlı tren projesinin 2016 Expo Fuarı'nda yetiştirilmesi yolundaki beklentilerin de hatırlatılması üzerine Bakan Binalı Yıldırım, hızlı tren hedefiyle ilgili önce projelerin yapılacağını, sonra yapılabilirlik ve fizibilitenin ortaya çıkmasıyla karar verileceğini bildirdi. Yıldırım, şöyle konuştu: ''Projeniz yoksa elinizde, o zaman hiçbir anlam ifade etmez. Biz karar verme süreçlerine yardımcı olmak için projelerini şimdiden hazırlıyoruz. Ondan sonra bütçe imkanlarımıza, yapılabilirliğine, fizibilitesine bakarak yatırım konusuna karar vereceğiz. Ama 2023 hedeflerimiz içerisinde yer alıyor. Yıldırım, açıklamasında, Afyonkarahisar-Antalya otoyoluna artı olarak, Antalya'dan da Alanya'ya ayrı bir güzergaha otoyol yapımı için proje ihalesine de çıkılacağını bildirdi.

Antalya'ya balıkçı barınağı
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ayrıca Antalya'ya bu sene balıkçı barınağı yapımına da karar verdiklerini açıkladı. Bu sene yapımına başlanacak barınağı yatırım programına koyduklarını dile getiren diğer yatırımlara ilişkin de şu bilgileri verdi: 'Bu sene sonunda, bitemezse de önümüzdeki sene bitmiş olacak. Manavgat'ta yine tekne imalatı, organize yat, ticari tekne imalatı için yer tahsisi yaptık. Bunun da hemen hemen işlemleri bitti. Yakında Kaş ve Alanya yat limanlarını da hizmete açacağız. Yapımları bitti. Yine Antalya'yı İzmir'e bağlayacak önemli bir koridoru da Antalya-Korkuteli, Burdur-Denizli-Aydın güzergahını da bölünmüş yol olarak tamamen bitirdik. Bu sene orada sıcak karışım asfalt çalışmaları da gerçekleştireceğiz.''Bakan Yıldırım, Gazipaşa Havaalanı'na ilişkin soruya ise Gazipaşa Havaalanı ile ilgili yapılması gereken bütün düzenlemeleri yaptıklarını ifade ederek, ''En son havaalanı sınırları içerisinde pistin bir miktar daha uzatılması için de gerekli onayları DHMİ vermiştir. Bundan başka fiziki olarak, teknik olarak ve seyir emniyeti bakımından yapılabilecek başkaca bir işlem söz konusu değildir'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum