Reklam
Reklam

ANTDOB'ta yeni yıl konseri

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), sanatseverler için bu yıl özel bir yeni yıl konseri hazırladı

ANTDOB'ta yeni yıl konseri

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), sanatseverler için bu yıl özel bir yeni yıl konseri hazırladı

ANTDOB'ta yeni yıl konseri
24 Aralık 2010 - 15:07

Haşim İşcan Kültür Merkezi Fuayesi'nde ücretsiz düzenlenecek konserde, Hakan Kalkan orkestranın, Krantin Nastev koronun, Mahir Seyrek de çocuk korosunun şefliğini yapacak. 28 Aralık'taki konserde, sopranolar Aslı Ayan ve Nurdan Küçükekmekçi Aydın ile mezzo soprano Medine Tuganova'nın solist olarak sahne alacak. ANTDOB, yarın Rus besteci Çaykovski'nin ''Fındıkkıran'' balesini sanatseverlerle buluşturacak. Topluluk, 27 Aralık'ta çocuklar için ''Heidi'' adlı iki perdelik çocuk müzikalini sahneleyecek. Eserler, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izlenebilecek. Sanatseverler hafta boyunca sürecek etkinliklerle sanata doyacak.

Tiyatro
Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) oyuncuları, bugün ve yarın ''Ana'' oyununu sahneleyecek.
ADT, 29 ve 30 Aralıkta da ''Hadi Aldat Bakalım'' adlı eserle tiyatroseverlerin karşısında olacak. ADT oyuncuları 26 ve 28 Aralıkta ''Don Kişot'' adlı çocuk oyunuyla minik tiyatroseverlerin karşısında olacak. Oyunlar, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

ABT
Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), bugün ve yarın, 28 ve 30 Aralıkta ''Fehim Paşa Konağı''nı sahneleyecek. Topluluk yarın minik seyircileri için ''Otobüs Durağında Üç Bencil'' adlı çocuk oyununu sahneleyecek. ABT oyuncularının sahnelediği eserler, Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu'nda sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi
İsmet İnönü'nün 37. ölüm yıl dönümü nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV'ın katkılarıyla Antalya Kültür Merkezi'nde, ''Atatürk ve Silah Arkadaşı İsmet İnönü'' konulu fotoğraf sergisi açılacak. Fotoğraf sanatçısı Ali Ekber Kapıkıran'ın özel koleksiyonundan fotoğrafların bulunduğu sergi, 25 Aralıkta sanatseverlere kapılarını açacak.
Nurhan Tunç'un çektiği ''Sinop Fotoğrafları'' sergisi de 31 Aralıka kadar ANSAN'da gezilebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum