Reklam
Reklam

Arslan’dan ‘imam hatip’ açıklaması

Veli-Der Şube Başkanı Sarsılmaz’ın Güzeloba Ortaokulu ek binasına imam hatip tabelalarının asıldığı iddiasına yanıt veren Arslan, “32 derslikli okul Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden imam hatip ortaokulu olarak ihale edilmiştir” dedi

Arslan’dan ‘imam hatip’ açıklaması

Veli-Der Şube Başkanı Sarsılmaz’ın Güzeloba Ortaokulu ek binasına imam hatip tabelalarının asıldığı iddiasına yanıt veren Arslan, “32 derslikli okul Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden imam hatip ortaokulu olarak ihale edilmiştir” dedi

Arslan’dan ‘imam hatip’ açıklaması
16 Temmuz 2019 - 17:59

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, yeni yapılan 32 derslikli okulda incelemelerde bulunarak, Veli-Der Antalya Şube Başkanı Füsun Sarsılmaz’ın geçtiğimiz günlerde Güzeloba Ortaokulu ek binasına imam hatip tabelalarının asıldığını iddia etmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Arslan, 32 derslikli okulun Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden imam hatip ortaokulu olarak ihale edildiğini ifade etti. Okul incelemesinde Arslan’a Güzeloba mahalle muhtarı, okul müdürleri, aile birliği başkanları da eşlik etti.  

‘Bölgeye yeni okul kazandırdık’

‘Bölgemize yeni bir okul kazandırmış olduk’ diyen İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, “Ben bakanlığımıza, ihale sürecini yöneten Antalya Valiliği’ne bağlı Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı’na teşekkür ediyorum. Zira 32 derslikli okul bölgenin ihtiyacıydı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yatırımları birim birim olur. Bu okulumuz da Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nden 32 derslikli okul olarak imam hatip ortaokulu olarak ihale edilmiş bir okulumuzdur. Dolayısıyla yapımındaki kullanılan bütçe bu birimin bütçesidir. İkincisi ise, tabi biz Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız planlama, öğrencimizin velimizin ihtiyaç duyduğu ve bakanlığımızın da hedef olarak koyduğu tekli eğitim amacına nasıl hizmet edilebilirse ona uygun planlamaları alıyoruz. Burada yaptığımız çalışmalar gördük ki bu iki okulumuzun hizmet vermesiyle iki ayrı okulumuzda tekli sisteme geçebiliyor. Bunlardan bir tanesi Güzeloba ilk ve ortaokulu aynı binadaydı onun ortaokulu öğrencilerini buraya alıyoruz. Diğer İrfan ilk ve ortaokulu aynı binada hizmet veriyordu. Onun da ortaokulunu Güzeloba ortaokuluyla birleştiriyoruz” dedi.

‘Eylül ayı itibariyle hizmette olacak’

Yeni yapılan binanın Güzeloba Ortaokulu ve Güzeloba İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet vereceğini ifade eden Arslan, “bölgemiz için her şeyiyle, donatımıyla, çevre düzenlemesiyle eğitime uygun hale geldi. Burada velilerimizi sadece imam hatip ortaokulu olarak kullanılması yeterli talebi görmeyeceği ve diğer öğrencilerimizin ihtiyacı olduğu bilgisi bizde var. Her iki okul da resmi olarak açılmış ve kadroları oluşturuluyor. Eylül ayı itibariyle hizmette olacak. Burada amacımız öğrencilerimizin rahat ve konforlu şekilde eğitim almasını sağlamak olacak. Okul 32 derslikli ve resim, müzik, fen laboratuarı olacak. Burası büyük bir tesis. Binamızın tamamı 32 derslikli. Burada isteyen öğrencilerimiz imam hatip ortaokuluna, isteyen ortaokuluna devam edecek. Bunun için imam hatip bir şey empoze etmiyor” ifadelerini kullandı.
Esra ALTUNKES

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    1 ay önce
    Antalya'nın imamhatipleremi ihtiyacı var Yoksa düz ortaokul liseyemi ihtiyacı var.