Reklam
Reklam

ASBAޞ'ın ödülleri sahiplerini buldu

ASBAޞ'ın ödülleri sahiplerini buldu

ASBAޞ'ın ödülleri sahiplerini buldu
27 Aralık 2010 - 11:03

Antalya Serbest Bölgesi İşleticisi Anonim ޞirketi (ASBAޞ) 2010 Yılı Ödül Töreni yapıldı. Törende konuşan, Vali Ahmet Altıparmak, Antalya'nın hayallerinin ve projelerinin çok büyük olması gerektiğini söyledi

Bölge konutlar arasına sıkıştı
Vali Ahmet Altıparmak, törende yaptığı konuşmada, Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Antalya Serbest Bölgesinin Döner Gazino ve Teleferik bölgesini de içine aldığını ve projelere koydurttuğunu, ancak o zamanki koşullar nedeniyle mevcut serbest bölgenin konutlar ile akaryakıt depolama tesisleri arasına sıkıştığını kaydetti. Vali Altıparmak, şöyle konuştu:
''Global dünyada artık yarışlar çok rekabetçi ve hızlı yapılıyor. Bu çağda 100 metre sürat koşusu yarışını kazandığınızda dinlenme zamanınız yok. 'Biraz dinleneyim sonra koşarım' deme hakkınız yok. Bir yarışı bitirdiğinizde hemen yeni bir yarışa başlayacaksınız.

Projeler hızlandırılmalı
Antalya bugün 10 milyon turist ağırlayan bir kent. Dünya kenti. Antalya'nın da bu yarışta 'yaparım, ederim' deme vakti yok. Bu hızlı yarışta Antalya'nın durması söz konusu olamaz. Antalya'nın hayalleri projeleri çok büyük olmalı. Bunun için öncelikle Antalya-Konya Hızlı Demiryolu, Batı Çevre Yolu, Antalya-Alanya Demiryolu ve Expo 2016 projeleri hızlandırılmalı.'' ASBAޞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Berberoğlu da, Türkiye'de halen 19 serbest bölge bulunduğunu anımsattı. Berberoğlu son zamanlarda serbest bölgelere ilgi gösterilmediğini savundu. Türkiye'deki serbest bölgelerin ticaret hacminin 2010 yılında toplamda yüzde 1 artış gösterdiğini, ancak Antalya'nın yüzde 17 arttığını vurguladı.

Ödüller sahiplerine verildi
Konuşmaların ardından, ödüller sahiplerine verildi. Antalya Serbest Bölgesinde tanıtıma katkı sağlayan Alya, CMB, Peri Yat ve Vicem Yatçılık ޞirketine, en büyük boyda yat yapan Sunrice ve CMB Yatçılık'a, serbest bölgede en fazla yat üreten CMM Yatçılık Firmasına, en yüksek istihdam sağlayan Novamed GMBH'ye, en yüksek ticaret hacmine (Alım Satım) sahip Opus Dış Ticaret Aޞ'ye ve en yüksek ticaret hacmine (Üretim) sahip Novamed GMBH şirketi yetkililerine ödülleri Vali Ahmet Altıparmak ve diğer protokol temsilcileri verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum