Reklam
Reklam

Aşırı hız 2 can aldı

Aşırı hız 2 can aldı

Aşırı hız 2 can aldı
27 Aralık 2010 - 15:26

Antalya'da aşırı hız yüzünden meydana gelen trafik kazasında, olay yerine gelen itfaiyenin demir kesme makinesi çalışmazken, ambulansın sedyesi kapanmandı. Kazada 2 kişi hayatını kaybetti

Ağaca çarptı
Sampi Kavşağı'ndan, Metropol Kavşağı'na doğru Refik Karagöz'ün kullandığı 07 TS 832 plakalı araç, aşırı hız yüzünden Metin Kasap Caddesi üzerinde orta refüjde bulunan ağaca çarptı ve küçük çaplı bir yangın çıktı. Vatandaşlar tarafından söndürülen yangın sonrası, tek taraflı oluşan kazada Refik Karagöz (50), Hüseyin Arıcı (37) araç içinde sıkışırken, Berna Pektaş (44) olay yerine gelen ambulansla hemen Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Pektaş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Demir kesme makinesi çalışmadı
Araç içinde sıkışan Karagöz ve Arıcı için itfaiye ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye iki kişiyi kurtarmak için demir kesme makinesini getirdi. Ancak makine büyük uğraşlar ve vatandaşların yardımına rağmen birçok kez denenmesine rağmen bir türlü çalışmadı. Uzun uğraşlar sonucu makinenin çalışmayacağını anlayan itfaiye ekipleri, vatandaşların yardımı ile aracın kapılarını elleriyle sökmeye çalıştı. Tahta takoz ile tavanı yükselten itfaiye ekipleri, ilk olarak aracın arka koltuğunda oturan Arıcı'yı çıkardı. Arıcı, ambulansla Özel Yaşam Hastanesi'ne kaldırılarak, yoğun bakım ünitesine alındı.

Sedyesiz ambulansa konuldu
Aracın şoför koltuğunda oturan Karagöz ise uzun uğraşlar sonucu itfaiye, polis, 112 acil servis ekipleri ve vatandaşlar tarafından sıkıştığı yerden güçlükle çıkarıldı. Hemen Özel Yaşam Hastanesi'ne ait ambulansın sedyesine konulan Karagöz, bir türlü sedyenin kapanmaması yüzünden dakikalarca sedye üzerinde kaldı. Hayati tehlikesi bulunan ve nefes alması için ağzına boru takılan Karagöz'e, kapanmayan sedye üzerinde uzun süre kalp masajı yapıldı. Ambulansın sedyesinin kapanmayacağını anlayan Özel Yaşam Hastanesi görevlileri, Karagöz'ü, sedyesiz bir şekilde sırt üstü yere yatırarak ambulansa koydu. Özel Yaşam Hastanesi'ne kaldırılan 50 yaşındaki bankacı, yolda hayatını kaybetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum